6481
Йде нова війна: армія США презентувала план ударів по Сирии
— Світ
Американські військові підготували план обмежених дистанційних ударів по об’єктах сирійської армії, в тому числі по системах ППО і командних пунктах. Потенційні цілі також включають сили ВПС, наземні війська, ракетні установки, флот і допоміжні військові об’єкти, пише The New York Times.
Сотні цілей можуть бути уражені за обраним графіком, що дозволить практично повністю позбавити режим Башара Асада можливості бомбити оплоти опозиції і здійснювати поставки своїм військам по повітрю. Все це голова Об’єднаного комітету начальників штабів ЗС США Мартін Демпсі виклав у листі голові сенатського Комітету з військових справ Карлу Левіну, передає РИА “Новости”.
Для здійснення цього плану потрібні були б сотні літаків наземного і морського базування, розвідка та електронні засоби боротьби, засоби дозаправки і зв’язку. Передбачувані витрати – 500 мільйонів доларів спочатку, а в середньому мільярд доларів на місяць протягом року, йдеться в документі.
Ряд сенаторів закликають ввести в Сирії безпольотну зону, переконуючи, що так буде покладено край авіаударам урядових сил по збройним заколотникам. Встановлення такої зони входить до числа підготовлених Пентагоном заходів. А найбільш активноим буде “використання спеціальних сил та інших наземних підрозділів” для “нанесення ударів і забезпечення безпеки ключових об’єктів у Сирії” – сховищ хімічної зброї, зазначає “Інтерфакс”.
Разом з тим у військовому відомстві розуміють, що взяття під контроль сирійських хімічних арсеналів вимагатиме участі тисяч військовослужбовців і обійдеться в мільярди доларів, але не принесе стовідсоткового результату. “Тисячі бійців сил спеціальних операцій та інших наземних сил будуть потрібні для штурму й утримання найважливіших об’єктів. Середні щомісячні витрати можуть скласти значно більше мільярда доларів. Результатом стане контроль над деякою кількістю, але не всією хімічною зброєю”, – підкреслив Демпсі.
Більше того, на думку воєначальника, неможливість повністю контролювати сирійські запаси хімзброї і засоби доставки може дозволити екстремістам отримати кращий доступ до них.
У листі Демпсі перерахував й інші ризики, з якими можуть зіткнутися США при збройному вторгненні. “Ризики включають втрату американського літака, що зажадає введення рятувальних сил. Крім того, припинити насильство і внести перелом в хід подій, можливо, не вдасться, так як режим Асада покладається в основному на наземні сили – міномети, артилерію і ракети”, – виклав він.
“Але якщо ви вживаєте дії, ви повинні бути готові до їх продовження. У цьому випадку важко уникнути глибокого втручання”, – попередив глава комітету начальників штабів.
Серйозні ризики будуть супроводжувати і створення вздовж кордонів Сирії буферних зон для захисту представників опозиції, продовжив він. “Ризики схожі з введенням безпольотної зони, але додасться проблема обстрілу цих регіонів урядовими силами, що призведе до великих жертв серед біженців через їх концентрацію. Ці зони також можуть стати базами для екстремістів”, – сказано в листі сенаторам.
Разом з тим Пентагон не планує навчати озброєних представників сирійської опозиції. Як вказав Демпсі, це може здійснюватися “іншими способами, можливо, іншими країнами”, але не через американське Міністерство оборони.
За матеріалами: NEWSru.com
Поділитися новиною