В Ірландії вартість житлової нерухомості опустилася до відміток початку 2000-х — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Ірландії вартість житлової нерухомості опустилася до відміток початку 2000-х

Нерухомість
727
Основні наслідки світової фінансової кризи – безробіття і падіння цін на ринку нерухомості. Особливо гостро ці проблеми проявляються в Старому Світі.
Ситуація на ринку праці там вже стала притчею во язицех, а в Росії про те, щоб купити європейський будинок де-небудь на березі моря, не замислюється хіба що лінивий. Питання – коли це краще зробити. Судячи з усього, дно поки не досягнуто.
Зниження цін на житло почалося з колосального обсягу дефолтів по іпотеці і триває донині. За даними ЄЦБ, в країнах єврозони цінники знаходяться на позначках семирічної давнини.
Сама плачевна ситуація в Ірландії, де вартість житлової нерухомості опустилася до позначок початку 2000 р. Іспанські квадратні метри оцінюються на рівні 2003 р., а італійські – на рівні 2006 р. Ось реальна трикімнатна квартира в Торревьесі, 300 метрів від моря, вся інфраструктура: басейн, спортзал, медустанови, банки і багато іншого, і все це – за 50 тис. євро, тобто трохи більше 2 млн руб.
Однак настільки привабливі знижки отримати вдасться далеко не скрізь. У Німеччині та Австрії, наприклад, динаміка протилежна: ціни знаходяться на максимумах за останні 10 і 12 років відповідно.
Простежується досить логічна тенденція: чим гірше економічна ситуація в країні, тим дешевше житло. Досить подивитися на показник безробіття: Німеччина – 5,3%, Іспанія – 27%. Різниця колосальна. До речі, експерти відзначають і ще одну закономірність.
У країнах з високим рівнем безробіття частка власників житла значно вище. Наприклад, в Іспанії та на Кіпрі власниками є близько 80% населення, а в Німеччині – менше половини.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас