416
Держсектор України має один з найменших рівнів кредитного навантаження в Європі - економіст
— Казна та Політика
Економіка України як з об’єктивних глобальних причин (погіршення кон’юнктури на світових ринках металопродукції, хімії та зернових), так і через комплекс серйозних внутрішніх проблем, перебуває зараз не в кращому стані. Але ситуація не є настільки критичною, щоб перманентно говорити про високий ризик дефолту і ставити Україну в один ряд з Грецією і Єгиптом. Так вважає завідувач сектору грошово-фінансової стратегії відділу економічної стратегії Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України Олексій Молдован.
“Про високі ризики дефолту України говорили ще з початку глобальної фінансової кризи. Відтоді вже 4 європейські країни фактично були визнані банкрутами, і тільки активна підтримка європейських та світових фінансових інститутів дозволила уникнути їм грецького сценарію”, – говорить експерт.
Україна ж в останні роки незважаючи на ряд серйозних проблем стабілізувала ситуацію з дефіцитом бюджету і державним боргом, тримаючи їх на відносно безпечному рівні.
“На даний момент державний сектор України має один з найменших рівнів боргового навантаження в Європі, тенденція скорочення золотовалютних резервів призупинилася, а поліпшення платіжного, а насамперед торгового балансу, дає підстави говорити про зниження ризиків девальвації національної валюти”, – відзначає Молдован.
За його словами, незважаючи на те, що держава, приділяє критично мало уваги, зусиль і ресурсів для стимулювання економічної активності, в Україні тим не менш є свої “усталені” конкурентні переваги, чого не вистачає багатьом так званим економічно перспективним країнам. Йдеться про розвинений промисловий комплекс, потужних внутрішніх інвесторів, об’ємний внутрішній ринок, оптимальне географічне положення. На жаль, об’єктивні чинники конкурентоспроможності економіки України тимчасово девальвовані такими хронічними проблемами держави, як корупція, рейдерство, правовий нігілізм, відсутність чесної і компетентної правоохоронної системи.
“Це колосальні системні проблеми, але їх можна подолати шляхом активної законодавчої роботи. Більшість східноєвропейських країн, які зараз є економічними лідерами регіону, мали зовсім подібні проблеми, але завдяки політичній волі та активній законодавчій діяльності зуміли навести правовий порядок. В Україні процес формування правових ринкових відносин занадто затягнувся, проте, держава здатна його прискорити за умови збільшення в органах влади фахівців з європейським світоглядом”, – резюмує експерт.
За матеріалами: УНН
Поділитися новиною