З початку року українці купили ліків на $ 1,6 млрд — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

З початку року українці купили ліків на $ 1,6 млрд

Особисті фінанси
218
Роздрібні продажі лікарських засобів в Україні в першому півріччі 2013 року в закупівельних цінах аптек зросли на 14% порівняно з аналогічним періодом 2012 року – до $ 1,6 млрд, повідомила керівник компанії SMD (Support in Market Development) Ірина Горлова.
Вона зазначила, що в січні-червні 2013 року аптечні продажі в натуральному вираженні (в упаковках) вперше за останні 2 роки показали позитивну динаміку і виросли на 1%.
“Зростання, на нашу думку, пов’язане як з “активним сезоном” застудних захворювань, так і з ростом істинно терапевтичних груп, таких як кардіологічні препарати”, – сказала вона.
За даними SMD, на частку вітчизняних препаратів припадає 63% ринку в упаковках, при цьому обсяг продажів вітчизняних фармкомпаній в першому півріччі зріс на 13% у грошовому вираженні і на 0,04% в упаковках.
Лідером ринку як і раніше є компанія “Фармак”, на частку якої припадає 4,4% загального обсягу продажів. На другому місці перебуває компанія “Санофі”, на третьому – “Новартіс”.
У той же час, за словами Горлової, в Україні спостерігається активне зростання сегменту біологічно активних добавок (БАД). Зокрема, у першому півріччі 2013 ринок БАДів виріс на 26% порівняно з аналогічним періодом 2012 року – до $ 120 млн або на 10% в упаковках.
“Таке зростання обумовлене тим, що багато продуктів були перереєстровані як БАДи, що швидше і простіше з точки зору реєстрації. У цьому сегменті активно ростуть вітамінні продукти, продукти для схуднення”, – зазначила Горлова.
Вона також повідомила, що у зв’язку з введенням з 2013 року в Україні обов’язкової сертифікації лікарських засобів на відповідність стандартам GMP (Good Manufacturing Practice) спостерігається відхід з ринку ряду виробників, які не змогли підтвердити цю відповідність.
“За нашими даними, покинули ринок ряд індійських компаній, таких як Maty Pharmaceuticals, Incepta, Orchid Pharmaceuticals. Також не отримали підтвердження GMP 17 вітчизняних підприємств”, – сказала вона.
“Україна, єдина з пострадянських країн, вже вступила в систему співпраці по фармацевтичних інспекціях – PIC/S, організувала інспекторат – управління ліцензування та сертифікації виробництва лікарських засобів, успішно перевела фармгалузь на роботу за європейськими стандартами GMP. Цей шлях зайняв у нас 10 років”, – зазначила Горлова.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас