У Росії вважають найнебезпечнішою загрозою для країни - заселення представниками інших національностей — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Росії вважають найнебезпечнішою загрозою для країни - заселення представниками інших національностей

Світ
634
Самою реальною загрозою для країни росіяни вважають заселення Росії представниками інших національностей. Цілком імовірним такий результат подій вважають 35% росіян, свідчать дані нового дослідження ВЦВГД.
Серед інших страхів росіян – занепад культури, науки, освіти (33%) – цього боїться приблизно третина російських громадян. Третє місце в списку реальних загроз для країни розділили між собою катастрофи і теракти – ці пункти набрали по 28%.
Кожен четвертий росіянин (25% опитаних) найбільше стурбований можливим вичерпанням запасів нафти і газу. Розколу всередині правлячої верхівки побоюються 24% респондентів.
- Мігрантам краще жити в своїй країні, вважає мер Москви Собянін
Для 23% найреальніша загроза – вимирання населення через низьку народжуваність, трохи менше – 22% опитаних – побоюються різкого зниження рівня життя.
Джерелами таких страхів соціологи вважають те, з чим люди стикаються безпосередньо в житті або дізнаються зі ЗМІ. Так, про міграцію багато пишуть в пресі і говорять по телевізору. Те ж саме стосується скандалів з наукою і сферою освіти, пише з посиланням на думку експертів “РБК daily”.
Між тим фахівці відзначають, що в цілому за останнє десятиліття рівень тривоги росіян помітно знизився. Так, за даними опитування 2005 року, 34% росіян вірили в імовірність розпаду країни на кілька самостійних держав. Зараз таких людей всього 9%. Тоді ж громадянську війну та революцію вважали вірогідними 27% респондентів, зараз таких 10% і 13% відповідно.
Днями для зниження ксенофобських настроїв уряд РФ затвердив план дій, який повинен втілити в життя Стратегію державної національної політики, розроблену на період до 2025 року. У документі перераховані 82 заходи, які покликані зміцнити “єдність і духовну спільність” багатонаціонального народу РФ і забезпечити нетерпимість до “агресивного націоналізму”, етнічного криміналу і екстремізму, нагадує Ria7.ru.
Серед іншого, план включає в себе проведення фестивалю “Мирний Кавказ”, диспансеризацію малих народів, святкування 150-річчя переселення корейців до Росії, організацію конкурсу козачих колективів, виявлення джерел фінансування екстремістських терористичних організацій та інші заходи. Однією з цілей проголошена культурна і соціальна адаптація мігрантів, що приїжджають в країну.
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас