Американська нафта вперше за три роки стала коштувати дорожче європейської — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Американська нафта вперше за три роки стала коштувати дорожче європейської

Енергетика
370
В ході торгової сесії 22 липня американська суміш нафти WTI подорожчала до 108,52 долара за барель, а європейська Brent – опустилася до 108,2 долара. Таким чином, американська нафта стала коштувати істотно дорожче європейської вперше з осені 2010 року.
Brent і WTI зрівнялися за вартістю ще в п’ятницю, 19 липня. Як вказує Bloomberg, в ході сесії WTI коштувала на три центи дорожче Brent, але тільки 22 липня різниця між ними досягла кількох десятків центів.
Інвестори скуповують WTI на тлі скорочення комерційних запасів нафти в США. Bloomberg пов’язує це із запуском нафтопроводів всередині Сполучених Штатів, які дозволили наростити поставки на нафтопереробні заводи. Трейдери очікують, що найближчим часом попит на нафту збільшиться – у тому числі і для поповнення запасів.
Протягом 2000-х років WTI торгувалася трохи дорожче, ніж Brent, але потім вона почала різко дешевшати на тлі спаду в світовій економіці, буму нафтового видобутку всередині країни і, як наслідок, зростання запасів палива. Brent також перебувала під тиском низького попиту, проте ціни на європейську нафту не могли впасти занадто сильно через виснаження запасів Північного моря, основного джерела Brent. У підсумку різниця між двома марками до осені 2011 року становила близько 25 доларів (86 доларів коштувала WTI, більше 110 – Brent).
WTI і Brent – головні світові суміші нафти, вони є орієнтирами для інших, менш популярних сумішей. Так, ціни на марку Urals прив’язані до Brent, а на нафту з багатьох близькосхідних держав – до WTI.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас