Переведення кредитних спілок під опіку НБУ підвищить захищеність вкладників - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Переведення кредитних спілок під опіку НБУ підвищить захищеність вкладників - експерт

Казна та Політика
385
Директор Міжнародного Фонду Блейзера Олег Устенко констатує, що запропонована владою модель реформування кредитних спілок відповідає міжнародній практиці.
«Ініціатори нової моделі реформування кредитних спілок керувалися міжнародною практикою. А вона свідчить, що фінансові установи, які не мають гарантій та належних умов для роботи з клієнтами, не повинні мати місця», переконаний фахівець.
Устенко констатує, що додатковим аргументом на користь зміни нинішньої моделі роботи кредитних спілок є той факт, що в ході кризи 2008-2009 років українці постраждали в основному від діяльності цих фінансових установ.
У той же час експерт вважає за доцільне переведення під контроль Національного банку України всіх кредитних спілок.
«Тут ряд переваг. Головна полягає в тому, що Національний банк -єдина фінансова установа, що має достатній інструментарій для контролю над подібного роду фінансовими установами», – додав він
Директор Міжнародного Фонду Блейзера констатує, що в перетворенні кредитних спілок в корпоративні банки зацікавлене саме населення, зокрема, через підвищення захищеності вкладників у банківській системі.
Нагадаємо, що за повідомленнями ЗМІ, Нацбанк розробив законопроект, який дозволить йому отримати контроль над кредитними спілками з капіталом понад 12 млн грн, тоді як не такі великі союзи позбудуться права залучати депозити. Після цього союзи, які хочуть продовжити залучення депозитів, зобов’язані протягом шести місяців реорганізуватися у місцеві кооперативні банки.
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас