Новий сервіс від Київстар спровокував сплеск мобільного шахрайства - ЗМІ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Новий сервіс від Київстар спровокував сплеск мобільного шахрайства - ЗМІ

Особисті фінанси
4319
Нова послуга мобільного оператора “Київстар” спровокувала сплеск мобільного шахрайства.
Кілька тижнів тому оператор запустив сервіс “Мобільні гроші”, який дозволяє оплачувати комунальні та інші послуги за допомогою мобільного рахунку. Крім того, він дозволив зробити те, що раніше було проблематично, – перевести кошти на банківську карту і отримати готівку у відділенні банку.
Після цього інший мобільний оператор МТС зафіксував різке збільшення випадків шахрайства у своїй мережі.
За даними видання, шахраї стали заробляти на різницях в тарифах операторів. За допомогою спеціальних пристроїв вони дзвонять з тарифів МТС, де вихідні обходяться в 25 копійок, на номери “Київстар”, де за вхідні платять бонус у розмірі 30 копійок. Таким чином, за кожну хвилину можна заробити 5 копійок.
Якщо раніше шахраї не могли виводити накопичення зі свого “київстарівського” рахунку і витрачали їх на додаткові послуги оператора, то тепер заробіток стало можливим перераховувати на банківський рахунок, отримуючи реальні гроші, з яких не платяться податки.
За даними джерела в одному з мобільних операторів, на виведення грошей припадає 75% транзакцій в “Мобільних грошах”. У “Київстарі”, проте, з такою оцінкою не згодні, стверджуючи, що сервісом користуються в основному так, як це і було задумано, – для оплати різних послуг. У компанії запевняють, що можливості для шахрайства мінімізовані, і щомісячний обсяг транзакцій одного абонента не повинен перевищувати 10 тис. грн.
Нагадаємо, кількість абонентів “Київстару” на кінець 2012 року склала 26 млн, що на майже на третину більше, ніж у МТС.
За матеріалами:
Капітал
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас