ОЕСР: Трансфертне ціноутворення - найефективніший метод боротьби з офшорами — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ОЕСР: Трансфертне ціноутворення - найефективніший метод боротьби з офшорами

Світ
731
Метод трансфертного ціноутворення позитивно продемонстрував себе в більшості країн, що застосували його. Про це заявив голова відділу з трансфертного ціноутворення Організації з економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) Джонатан Ендрюс, передає телеканал БТБ.
«Я думаю, що на просторі міжнародної торгівлі органи оподаткування потребують контролю цін, за якими компанії продають товари і послуги за кордон. Якщо ціни адекватно не регулюються, то компанії можуть використовувати такі угоди, щоб виводити прибуток за кордон таких країн як Україна і розміщати їх в ті місця, де прибуток не обкладається податком взагалі. Тому законодавча база, яку прийняла Україна, надає податковим органам можливість регулювати ціни так, щоб отримувати справедливу частку податку на прибуток компаній», – сказав Ендрюс.
Він вважає важливим, щоб країни переймали досвід у тих держав, які вже встановили режим трансфертного ціноутворення, оскільки цей метод позитивно продемонстрував себе в більшості країн, які застосували його. «Більшість країн, які практикують такий механізм розв’язання суперечностей, зрозуміли, що система працює досить добре», – підкреслив Ендрюс.
Він не приховує, що частину операцій, пов’язаних з низькоподатковими юрисдикціями, досить важко проконтролювати. «Іноді це складно зробити. Деякі транзакції унікальні. Але в більшості випадків визначити ціни на відкритих ринках досить просто. Потрібно забезпечити рівну базу для діяльності сторін», – резюмував фахівець.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас