Багатий татко втомився платити — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Багатий татко втомився платити

Фондовий ринок
1668
Інвестори бояться втратити підтримку Центробанку
Ця схема до знайома до болю. З 2010 року світові ринки кожен рік починали оптимістичним настроєм, а наприкінці весни і початку літа наривалися на неприємності. Цього разу причина практично не викликає сумнівів. Федрезерв припустив, що, якщо тільки стан американської економіки не погіршиться, ближче до зими він може знизити обсяги своєї програми купівлі активів – зараз вона становить 85 млрд. доларів на місяць. Повністю програма купівлі активів може завершитися в 2014 році. З тих пір як ФРС розпочала останній етап кількісного ослаблення (QE) торік, інвестори вважали, що знаходяться в стовідсотково виграшній позиції. Девід Сіммондс з Royal Bank of Scotland зазначає: “У цей період було необхідно і далі спекулювати на ліквідності на ринку з позитивним ставленням до ризику, який пропонує певну додаткову прибутковість і непоганий прибуток. Настав час великої ротації готівкових грошей у все, що завгодно”.
Багатий татко втомився платити
Інвестори відреагували на потенційну втрату підтримки з боку ФРС як дітки з трастового фонду, яких попередили про те, що багатий татко збирається позбавити їх утримання. Вони запанікували. Обсяг активів, які втратили в ціні в останні тижні, вражає (див. графік). Акції впали по всьому світу, а деякі ринки (включаючи китайський) виявилися на 20% нижче недавніх максимумів. Постраждали державні облігації: різко зросла прибутковість на надійних і ліквідних ринках, таких як американський і німецький, на ринках країн Єврозони, що перебувають в ускладненому положенні, таких як Італія та Іспанія, і в країнах, що розвиваються. На ринках золота і срібла стався нищівний обвал, також розпродаж торкнувся економічно чутливих сировинних матеріалів, таких як мідь.
Чому скорочення обсягів QE Федрезервом перетвориться на глобальну проблему? Зрештою, інші Центробанки можуть це компенсувати. Банк Японії запустив програму швидкого монетарного збільшення. Існує надія на те, що Марк Карні, новий голова Банку Англії, візьме політичний курс на ослаблення. Деякі вірять в те, що Європейський центральний банк у підсумку виявиться втягнутим в QE. Одна з проблем полягає в пануванні американських інвесторів на світовій сцені. Як відзначає стратег з Deutsche Bank, Джим Рід: “Проблема, з якою ми зіткнулися, полягає в тому, що США, як правило, визначає вартість боргу повсюдно”. Зростання прибутковості 10-річних казначейських паперів на один процентний пункт з початку травня викликав зростання прибутковості інших паперів. Це призвело до глобального посилення монетарної політики. Різке збільшення ставок грошового ринку в Китаї нічого не змінило, оскільки інвестори вже були стурбовані зниженням темпів китайського зростання.
Зрозуміти ринок непросто: прибутковість облігацій зростає, незважаючи на перегляд прогнозів по світовому зростанню в бік зниження і загального скорочення інфляції. Можливо, так виражається намір інвесторів на крок випереджати владу. З раціональної точки зору, якщо завершення програми QE рано чи пізно призведе до масштабного зростання прибутковості, є сенс продавати зараз, а не пізніше. Але якщо прибутковість зросте до такого ступеня, що почне негативно впливати на економіку, або якщо на фондових ринках відбудеться обвал, а споживча довіра впаде, ФРС, можливо, доведеться зберегти QE. (Це пояснює, чому акції виросли 26 червня, після перегляду ВВП США за перший квартал у бік зниження). “Ринки схильні до тестування”, – повідомив на цьому тижні Річард Фішер з ФРБ Далласа Financial Times, порівнявши інвесторів з “дикими кабанами”… Якщо вони почуяли слабкість або запах гниття, вони кинуться до нього”.
Можливе припинення програми підтримки QE також змушує інвесторів концентруватися на фундаментальних факторах, які роблять не дуже велику підтримку. Згідно Citigroup, зниження прогнозів прибутку випереджає підвищення в співвідношенні три до двох. Акції виглядають дешево щодо державних облігацій, а не самі по собі: коефіцієнт ціна-прибуток американського ринку з урахуванням економічного циклу складає 23.6, значно вище середнього історичного значення. Все це можна представити в позитивному світлі. Натяк ФРС на “зниження обсягів” QE та подальше зростання прибутковості за облігаціями, можливо, просто сигналізують перехід до норми. Незважаючи на те, що зростання в країнах, що розвиваються, по всій видимості, сповільнилося, багатий світ подає більш позитивні сигнали: хороший перший квартал в Японії, зниження безробіття в Америці і навіть зачатки надії на те, що найгірше в Європі вже позаду.
Більш песимістичний варіант полягає в тому, що розвиненим країнам доведеться боротися за збереження імпульсу, якщо ринки, що розвиваються підуть на спад; багатим країнам світу ще не вдалося скоротити високі рівні свого боргу; а розпродаж говорить про те, що інвестори визнають, що без опори у вигляді підтримки Центробанку вони опиняться в біді. Яка тонка іронія: титани управління грошовими коштами, які вважають себе впевненими переможцями системи вільних ринків, так сильно залежать від подаяння монетарної влади.
За матеріалами The Economist
За матеріалами:
forexpf.ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас