Якщо мало відпочивати: зростання промвиробництва в червні обумовлене великою кількістю робочих днів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Якщо мало відпочивати: зростання промвиробництва в червні обумовлене великою кількістю робочих днів

Казна та Політика
482
Зростання промислового виробництва у червні порівняно з травнем поточного року обумовлене великою кількістю робочих днів у червні, і промисловість продовжує спад, вважають опитані експерти.
«Зростання в порівнянні з травнем виправдане, так як кількість робочих днів у червні була дещо більшою», – прокоментував начальник сектору ринкових досліджень «Українського кредитно-рейтингового агентства» (UCRA) Віктор Шулик. За його словами, промвиробництво продовжує демонструвати спад, що говорить про слабкий внутрішній і зовнішній попит. «Для зростання потрібні стимули, а їх в достатньому обсязі надати не може ні держава (вона обмежена в ресурсах), ні основні рушійні галузі, що працюють на експорт», – пояснив експерт. За його оцінками, на вітчизняному внутрішньому ринку переважають песимістичні настрої, що відповідним чином впливає на інвестиційний і споживчий попит. Експерт вважає неясними перспективи для металургії, хімії, добувної промисловості та автомобілебудування. «Зовнішні ринки залишаються закритими (багато що залежить від політичних рішень) для ряду товарів і виробників нашої країни (під різними приводами, і ціна аж ніяк не на першому місці), а внутрішній попит (у т.ч. державний) економіку «не витягує». Не рятує ситуацію навіть намір окремих міжнародних нафтовидобувних компаній розвивати й активізувати видобуток газу в нашій країні», – зазначив Шулик. Експерт прогнозує, що надалі зростання можливе з виробництва продукції масового внутрішнього споживання (фармацевтика, виробництво харчових продуктів постійного попиту), а також по сільському господарству, що підтягне ряд суміжних галузей.
Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко також прогнозує зростання сільського господарства. «Урожай тільки почали збирати, але показники виробництва продуктів харчування радують, і ця тенденція буде тільки посилюватися в цьому році. Очікується і рекордний урожай і рекордне виробництво продуктів харчування, насамперед для продажу на експорт», – прогнозує він. Експерт відзначив позитивні тенденції у виробництві легкових автомобілів і бензину. «За підсумками червня 2013 зросло виробництво легкових автомобілів на 46%, порівняно з травнем поточного року. Це фактично ефект від введення спецмита на імпортні автомобілі. Але це тільки перший успіх, тому що якщо порівнювати виробництво легкових автомобілів в червні 2013 з червнем 2012 року, то виходить падіння 30%. Порадувало зростання виробництва бензину на 11% у червні порівняно з травнем 2013 року. У цілому за підсумками першого півріччя 2013 падіння виробництва бензину становить близько 50%, але тенденція змінюється, і є надія, що тепер обсяги українського бензину будуть рости» – пояснив Охріменко. Щодо перспектив розвитку металургії експерт вважає, що незважаючи на всі песимістичні прогнози, виробництво металу фактично знаходиться на рівні минулого року, а виробництво напівфабрикатів з металу зросло на 0,6%.
Як повідомлялося, промвиробництво в Україні в червні 2013 року, порівняно з червнем 2012 року, скоротилося на 5,7%, по відношенню до травня 2013 зафіксовано зростання промвиробництва на 1,6%, у першому півріччі 2013 року, порівняно з першим півріччям минулого року, падіння промвиробництва склало 5,3%.
В Україні спад промвиробництва в грудні 2012 року порівняно з листопадом 2012 року становив 3,9%, з груднем 2011 року – 7,6%, а за підсумками січня-грудня 2012 року (проти аналогічного періоду 2011 року) – 1,8% .
У 2011 році (січень-грудень 2011 року проти січня-грудня 2010 року) промвиробництво в Україні зросло на 7,6%.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас