Що чекає Японію: на виборах до парламенту перемогла правляча коаліція Абе — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Що чекає Японію: на виборах до парламенту перемогла правляча коаліція Абе

Світ
239
На парламентських виборах в Японії переконливу перемогу здобула правляча коаліція, яка об’єднує в собі Ліберально-демократичну партію (ЛДП), лідером якої є чинний прем’єр Сіндзо Абе, і партію “Нова Комейто”. За підсумками виборів, що завершилися, коаліція отримала 135 мандатів з 242.
Таким чином, ЛДП потіснила Демократичну партію, що раніше володіла більшістю у верхній палаті і яку очолює екс-прем’єр країни Есіхіко Нода. Тепер партія ЛДП має більшість в обох палатах парламенту – вперше з 2007 р.
Раніше Абе, який обіймає посаду прем’єр-міністра, після перемоги ЛДП на виборах в нижню палату парламенту в грудні 2012 р., заявив, що в його найближчих планах – зосередитися на економічних питаннях. Проведений ним курс, що поєднує структурні реформи з ультрам’якою грошово-кредитною політикою, вже отримав назву “абеноміки”.
На думку японських експертів, у Абе вже назрівають перші проблеми. Аналітики відзначають, що перемога виборчого блоку Абе на парламентських виборах послабить його рішучість щодо економічних реформ, особливо якщо враховувати зв’язки партії з галузями, яких стосуватимуться ці зміни.
“До цих пір супротивниками Абе були опозиційні партії, але тепер він може опинитися в ситуації, коли боротися доведеться з людьми у власній партії”, – зазначив Томоакі Іваї, професор політології в Університеті Ніхон в Токіо.
Критиків “абекономіки” непокоїть також те, що Абе змістить фокус на консервативний порядок денного, що вже давно займає центральне місце в його ідеології, а також зосередиться на перегляді післявоєнної пацифістської Конституції та військової історії Токіо, і тон Японії в обговоренні цих питань, зміниться на жорсткіший.
Термін повноважень депутатів палати радників – шість років, однак половина депутатського корпусу переобирається кожні три роки. Верхня палата Японії складається з 242 місць. З 121 депутата 73 обираються від виборчих округів в 47 префектурах країни, а інші 48 – від загальнонаціональних округів за пропорційною системою.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас