Відновлювана енергетика може стати локомотивом української економіки - експерти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Відновлювана енергетика може стати локомотивом української економіки - експерти

Енергетика
606
Відновлювана енергетика може стати одним з локомотивів національної економіки, а активне залучення інвестицій у даний сектор дозволить створювати конкурентоспроможну продукцію.
Таку думку висловив перший віце-президент Торгово-промислової палати України Віктор Яновський під час засідання комітету вітроенергетики Асоціації учасників ринку альтернативних видів палива та енергії України (АПЕУ), повідомляє прес-служба АПЕУ.
Президент АПЕУ Віталій Давій підкреслив, що Україна має величезний потенціал у галузі машинобудування і на базі українських підприємств можна організувати виробництво обладнання для відновлюваної енергетики, зокрема, вітрогенераторів і їх комплектуючих.
“Певний розвиток у даному напрямку є, зокрема, хорошим прикладом є компанія “Фурлендер Віндтехнолоджі”, яка налагодила промислове виробництво вітрогенераторів мегаватного класу на Краматорському машинобудівному заводі. Але ринок чекає від індустрії більшого”, – сказав він.
Керівник напрямку стратегії та залучення інвестицій групи компаній “Вітряні парки України” Антон Сафонов відзначив складнощі із залученням на зовнішніх ринках інвестицій для реалізації проектів у галузі вітроенергетики.
“На жаль, сьогодні навіть дуже ліквідні українські проекти, що спираються на надійну технологічну й організаційну основу, стикаються з проблемою залучення інвестицій. Зарубіжні інститути стрімко втрачають інтерес до України”, – сказав А.Сафонов.
Недостатній рівень інвестицій у відновлювану енергетику, за словами В.Давія, не дозволив поки створити в Україні виробництво спеціалізованого обладнання в обсягах, необхідних ринку.
За даними АПЕУ, інвестиції в розвиток сонячної енергетики за січень-червень 2013 р. склали більше EUR 360 млн, в результаті загальна встановлена потужність сонячних електростанцій, введених в експлуатацію за шість місяців, досягла 167,7 МВт – більше, ніж за весь минулий рік (130,5 МВт). У першому півріччі були введені в експлуатацію 12 сонячних електростанцій. За даними АПЕУ, до кінця року будуть побудовані ще 7 сонячних електростанцій загальною встановленою потужністю близько 50 МВт.
За даними Української вітроенергетичної асоціації, з початку року введено в експлуатацію 12 нових вітрогенераторів загальною потужністю 18,32 МВт. Сумарна встановлена потужність вітроелектростанцій України на початок липня становила 315,76 МВт.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас