За 10 днів населення Білорусії забрало з банків трильйон місцевих рублів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

За 10 днів населення Білорусії забрало з банків трильйон місцевих рублів

Казна та Політика
4896
За два тижні вартість долара в банках Білорусії подолала психологічний бар’єр у 9 тисяч білоруських рублів. При цьому в системі Webmoney і на ринку при перерахунку вартості товару курс досяг 9500. Наприкінці минулого року курс був 8630.
Навчене гірким досвідом 2011 року населення вишикувалося в чергу в обмінні пункти, пише “Независимая газета”. За червень строкові рублеві вклади населення скоротилися на 71,8 мільярда – до 22,9 трильйона білоруських рублів. Минулого тижня глава Нацбанку Надія Єрмакова зізналася, що в першій декаді липня населення перевело в долари ще трильйон рублів.
Білоруські банки піднімають ставки по депозитах, намагаючись тим самим знизити попит на валюту, але громадяни продовжують забирати гроші.
Навіть зовнішньоекономічні успіхи офіційної делегації на чолі з президентом Лукашенком, що напередодні повернулася з Китаю, на поведінку білорусів ніяк не вплинули.
Про підвищення прибутковості депозитів у рублях на цьому тижні заявили багато білоруських банків. При цьому ставка рефінансування знижується. Як повідомлялося, на початку червня вона зменшилася до 23,5%, в той час як на початок року становила 30%.
Така ситуація суперечить законам економіки, однак цілком вписується в білоруську реальність: знижувати ставку рефінансування, що злетіла в період девальвації 2011 року до рекордних 45%, вимагає глава держави Олександр Лукашенко. Президент вирішив, що ситуація в економіці істотно покращилася, а значить, необхідно знижувати вартість грошей, збільшувати обсяги кредитів економіці і населенню, тим самим стимулюючи розвиток і внутрішній попит.
Експертів, у тому числі деяких державних, що застерігали від таких кроків, влада слухати не стала.
Сьогоднішня ситуація підтверджує правоту експертів і безпідставність впертості влади Білорусії. Люди відчувають, що ставки за депозитами падають, а ціни на ринках зростають; курс повільно, але впевнено зростає. Ось вони і намагаються перестрахуватися від повторення 2011 року, коли їх вклади різко знецінилися.
В 2011 році Білорусія переживала економічну кризу. Влада республіки обмежили продаж іноземної валюти населенню та легалізувала множинність курсів. Курс білоруського рубля у “валютників”, які відродилися, відрізнявся від офіційного у 3-5 разів. До кінця року настала відносна стабілізація на валютному ринку, однак курс національної валюти за цей час знизився майже в три рази.
До цього, в січні 2009 року, білоруси пережили “новорічну девальвацію”: Нацбанк Білорусі знизив курс білоруського рубля на 20,5% до долара США. Протягом останніх років Білорусь залишається лідером серед країн Євразії за темпами інфляції.
Судячи із зовнішнього вигляду покупців скромних сум інвалюти, можна припустити, що це прості трудівники, які вирішили “про всяк випадок” обміняти частину своїх зарплат, пам’ятаючи про раптові обвали курсу білоруського рубля в недавньому минулому.
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас