Низька інфляція підвищує конкурентоспроможність українського експорту - НБУ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Низька інфляція підвищує конкурентоспроможність українського експорту - НБУ

Казна та Політика
422
Підвищенню цінової конкурентоспроможності українських товарів сприяє нижча інфляція, ніж в країнах – торгівельних партнерах. Про це заявив заступник директора генерального економічного департаменту Національного банку Сергій Ніколайчук.
«Реальний обмінний курс, який є індикатором цієї конкурентоспроможності, знижується. За нашими оцінками, у травні на 5% у річному вимірі», – розповів представник НБУ. Також він звернув увагу, що в травні поліпшенню стану торгового балансу сприяло не тільки зменшення імпорту енергоресурсів та продукції машинобудування, але й споживчих товарів. 
«Ми очікуємо, що тенденція скорочення дефіциту поточного рахунку в поточному році продовжиться і в цілому ми матимемо результат кращий, ніж у минулому році на 1,5—2% від ВВП. Та й загалом очікуємо на продовження цієї тенденції в середньостроковій перспективі до рівня 3—4% від ВВП», – зазначив С.Ніколайчук. За словами заступника директора генерального економічного департаменту НБУ, за підсумками року Нацбанк очікує профіциту зведеного платіжного балансу на відміну від попередніх двох років.
«Частково це вже зумовлено гарними результатами першого півріччя. У другій половині року не передбачається суттєвого погіршення ситуації з фінансовим рахунок. Ми вважаємо, що за результатами року профіцит фінансового рахунку цілком перекриє дефіцит поточного рахунку», – наголосив С. Ніколайчук.
Аналізуючи можливість нарощування імпорту енергоресурсів у 2-ому півріччі, він визнав цей фактор, але нагадав, що згідно з балансом «Нафтогазу», імпорт природного газу в 2013 році має скласти 27 млрд куб. м порівняно з 33 млрд куб.м, які були у 2012 р. Нагадаємо, що за січень-травень профіцит платіжного балансу склав 3,26 млрд дол, що в 8 разів більше, ніж за цей же період 2012 року.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас