Українці скуповують інвестиційні монети — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українці скуповують інвестиційні монети

Казна та Політика
3952
За півроку НБУ продав близько 16 тис. інвестиційних монет на суму 31,15 млн грн, що всього лише на 2 тис. штук менше, ніж за весь минулий рік. Це говорить про те, що попит є – українці активно скуповують монети. Експерти стверджують, що сьогодні інвестмонети – більш привабливий інструмент, ніж навіть валютні вклади.
Злато в пошані
Падіння цін на золото інвесторів не лякає, швидше навпаки. Очевидно, багато хто розраховує на зростання цін в недалекому майбутньому, а поки «затарюються» жовтим металом «задешево». Банкіри вибір співгромадян схвалюють.
«Це монети високої проби, населення розуміє, що на них можна заробити, згодом продавши за вищою ціною або розмістивши в банку у вигляді банківського вкладу в золоті. Це набагато цікавіше і надійніше тих же вкладів в іноземній валюті, особливо в нинішній ситуації в США та Євросоюзі. Варто відзначити, що цей інструмент інвестування досить цікавий для банків, адже операції з ним не обкладаються податками», – розповів казначей банку «Даніель» Василь Невмержицький.
За словами директора генерального департаменту регулювання грошового обігу НБУ Віктора Нестеренка, привабливість інвестмонет полягає в максимальному наближенні ціни монети до вартості дорогоцінного металу в ній, а також у високій ліквідності, оскільки розроблено діючий механізм зворотного викупу таких монет.
Інвестиційні монети випускають багато центробанків світу. Їх виготовляють з дорогоцінних металів найвищої проби, випускають великим тиражем, а операції з ними не обкладаються ПДВ. В Україні такі монети з’явилися в продажі тільки в минулому році. До цього всі монети, емітовані Нацбанком, були колекційними або пам’ятними: вони мали пробу не вище 900-ї, а також невисокий вміст дорогоцінних металів. Але головний їх недолік полягав у вкрай низькій ліквідності. Знайти покупця на українські монети було практично нереально. А при продажу скупникам інвестор втрачав 50-70% їх вартості. Інвестиційні монети позбавлені всіх цих недоліків.
За що купив, за те й продаси
Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру, нагадує, що вартість інвестиційних монет практично дорівнює вартості дорогоцінного металу в даному виробі.
- Вигода для покупців також і в тому, що у фінустановах налагоджений зворотний викуп інвестмонет, – говорить Охріменко. – Вартість купівлі та продажу інвестиційних монет можна без зусиль дізнатися на сайті НБУ. Таким чином, люди, що інвестують в такі монети, можуть не хвилюватися, що з часом монета може стати нікому не потрібною. До речі, цікавляться нашими монетами і за межами держави. Минулого місяця була сформована партія наших монет для реалізації за кордоном.
Втім, побоюватися, що монет не вистачить всім охочим в Україні, не варто. У прес-службі Національного банку повідомили, що в 2013 році регулятор планує випустити 34 тис. інвестмонет.
Олександр Кравчук
За матеріалами:
Погляд
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас