ЗМІ: іноземні інвестори тікають з України — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЗМІ: іноземні інвестори тікають з України

Казна та Політика
6460
Іноземні інвестори тікають з України, деякі продають підприємства по 1 євро. Німців, фінів та американців лякають місцеві суди, корупція, посилення провладних бізнес-кланів і бідність населення, пише журнал Корреспондент.
Експерти кажуть, що сьогодні занадто багато українського бізнесу сконцентровано у владі на всіх рівнях. Зокрема, Гліб Простаков, заступник директора аналітичного центру Експертна рада, назвав одну з головних причин нездатності зарубіжних підприємств вижити в Україні – неможливість конкурувати з тими, хто сам і встановлює правила гри.
При цьому вітчизняний бізнес освоїв хитру формулу рентабельності, навчившись балансувати між сплатою “корупційного податку” і прийнятним розміром прибутку. Економісти впевнені, що такі проблеми стосуються не тільки роздрібної торгівлі, а й більшості сфер бізнесу.
Варто нагадати, що серед біженців від українських реалій – півтора десятка банків, включаючи німецький гігант Commerzbank (його українська дочка була куплена мільярдером і другом Президента Вадимом Новинським) і найбільший банк Європи, британський HSBC, представники якого ділилися з Корреспондентом планами вкласти рекордну для українського ринку суму в розвиток роздробу в країні.
Видання пише, що британці 11 місяців билися з владою за отримання базових дозволів для роботи в Україні, після чого підняли білий прапор і ретирувалися з ринку. Не змогли вижити в країні страхові компанії бельгійсько-нідерландська Ageas і італійська Assicurazioni Generali, польський дистриб’ютор споживчої техніки Action S.А, бренд одягу Seppälä фінської компанії Stockmann і навіть російський промисловий гігант Мечел.
У статті наголошується, що хоча частково цей відтік обумовлений проблемами в материнських структурах підприємств і кризою окремих ринків, основні його причини криються у вкрай несприятливому бізнес-середовищі в Україні.
Корупція, неможливість захистити свої інтереси в судах, нестабільність регуляторного середовища – ці особливості ведення бізнесу в країні особливо відчутні у регіонах, озвучує симптоми хвороби Ганна Дерев’янко, виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).
Кореспондент нагадує, що при цьому за останні роки в Україну не зайшов жоден великий приватний інвестор, а приплив прямих інвестицій в перерахунку на душу населення за два роки скоротився з $ 143 до $ 132, що в рази менше, ніж у Чехії ($ 1 тис.) і Словаччині ($ 660), а також Казахстані ($ 776) і Росії ($ 360).
Та й ці вкладення в Україну з натяжкою можна назвати іноземними інвестиціями: у 2012-му дві третини їх обсягу склали гроші з Кіпру, у той час як у більшості розвинених держав, за оцінками Міжнародного валютного фонду, офшори або не фігурують у п’ятірці головних інвесторів, або на їх частку доводиться не більше 5% вкладень.
Примітно, що якщо ж з статистики відняти кошти, що надходять з офшорних зон, то цифри припливу іноземних інвестицій в Україну будуть і зовсім мікроскопічними: не більше $ 40 на людину, що майже в 14 разів менше, ніж в середньому в країнах Організації економічного співробітництва і розвитку, що включає 34 найбільш розвинених економіки світу ($ 550).
За матеріалами:
Корреспондент.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас