Міністр: експерти, які давали негативну оцінку закону про векселі, не розуміють суті закону — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Міністр: експерти, які давали негативну оцінку закону про векселі, не розуміють суті закону

Казна та Політика
3202
Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко впевнений, що прийнятий Верховною Радою закон про векселі дасть додатковий стимул до розвитку підприємств.
Про це він заявив на брифінгу в Харкові після зустрічі з керівниками підприємств з іноземними інвестиціями.
Він висловив упевненість, що закон буде підписаний Президентом України і набуде чинності.
«Я впевнений, що закон буде підписаний і дасть бізнесу додатковий стимул до розвитку», – сказав міністр.
За словами Клименка, закон про векселі затребуваний бізнесом.
Міністр не згоден з точкою зору експертів Федерації роботодавців України, які заявили, що закон про векселі вилучить з обігу понад 20 млрд грн і заморозить зобов’язання перед роботодавцями на 5 років.
«Експерти, які давали подібну оцінку, глибоко помиляються, не розуміють суті закону і не розбираються в тому, що пропонується. Насправді це більш ніж зручний інструмент, затребуваний бізнесом, який сьогодні дає можливість мати додатковий інструмент в ліміті фінансових інструментів», – підкреслив Клименко.
На його думку, механізм казначейських векселів є прогресивним в сучасній ситуації.
Клименко також підкреслив, що механізм є добровільним, а автоматичне відшкодування ПДВ відбувається в грошовому вираженні.
«Тому якісь ризики надумані», – підкреслив Клименко.
Як повідомлялося, 4 липня Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому законопроект про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2013 рік”, дозволяючий реструктуризувати бюджетну заборгованість, у тому числі з податку на додану вартість, фінансовими векселями з терміном обігу 5 років і 5% прибутковістю.
Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко заявляв, що обсяг поточної заборгованості з відшкодування ПДВ становить 4,5 млрд грн і ще 11 млрд грн, які на сьогоднішній день оскаржуються в судах. Простроченої заборгованості, за словами Клименка, в Україні немає. При цьому Клименко запевняв, що зі свого боку Міндоходів зробить все можливе, щоб зробити вексель по-справжньому привабливим фінансовим інструментом.
Однак у Федерації роботодавців підрахували, що обсяг втрат оборотних коштів підприємств у разі повноцінного введення в обіг казначейських векселів може скласти 20 млрд грн.
Кабінет міністрів України двічі, в 2004 і 2010 рр.., оформляв ПДВ-облігаціями свою прострочену заборгованість перед суб’єктами господарювання з відшкодування їм податку на додану вартість. Під час останнього випуску було емітовано чотири транші загальним обсягом 16,4 млрд грн. Термін обігу випущених паперів – до 2015 року. Підприємства – власники ПДВ-облігацій могли або залишати їх собі, або продавати з дисконтом, поповнюючи свої оборотні кошти.
За заявою прем’єр-міністра України Миколи Азарова, завдяки такому інструменту фактично вдалося ліквідувати прострочену заборгованість з відшкодування ПДВ.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас