Море біля Кіпру залило нафтою: це найбільша екологічна катастрофа в історії острова — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Море біля Кіпру залило нафтою: це найбільша екологічна катастрофа в історії острова

Світ
3078
У Середземному морі біля узбережжя самопроголошеної “Турецької республіки північного Кіпру” стався розлив нафти при її перекачуванні з танкера в резервуари електростанції AKSA.
Розлив стався біля півострова Карпас в північно-східній частині Кіпру поблизу села Воколіда (турецька назва Бафра) 16 липня в результаті розриву трубопроводу. У море вилилося приблизно 100 тонн нафти.
За даними влади республіки, пляма забруднення сягає 10 км у діаметрі. Вони поставили до відома про те, що трапилося місію ООН на Кіпрі і Туреччину. Повідомляється, що Анкара направила з порту Мерсин на південно-східному узбережжі Туреччини спеціальне судно для збору нафти.
На думку Асоціації турко-кіпрських біологів, розлив палива в кристально чистих водах біля півострова Карпас є найбільшою екологічною катастрофою в історії Кіпру. Як зазначив генеральний секретар асоціації Хасан Сарптен, які б зусилля не приймалися з ліквідації наслідків аварії, до 20% нафти, що розлилася залишиться в морі.
Кіпр розділений на міжнародно визнану Республіку Кіпр, де проживають переважно греки-кіпріоти, і контрольовану турками-кіпріотами північну частину острова. Вона була захоплена в 1974 році Туреччиною в результаті збройного вторгнення, спровокованого державним переворотом на тлі бажання частини Кіпру приєднатися до Греції.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас