Реал Банк увійшов в орбіту Сергія Курченко — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Реал Банк увійшов в орбіту Сергія Курченко

Особисті фінанси
3271
12 липня 2013 акціонери невеликого харківського Реал Банку на позачергових зборах вирішили збільшити статутний фонд банку в 5,3 рази, в результаті чого його власний капітал зросте до 900 млн гривень. Банк зможе з 98-го місця в рейтингу переміститися до двадцятки найбільших фінустанов. Різке зростання капіталу дозволить «Реалу» збільшити кредитування ключового клієнта – групи ВЕТЕК – і претендувати на дешеве рефінансування НБУ, яке буде видаватися під заставу кредитів, гарантованих державою.
17 акціонерів Реал Банку, які в сукупності володіють 99,75% акцій банку, одноголосно підтримали проведення допемісії на 650 млн гривень. За даними держагентства Smida, нікому з акціонерів не належить більше 10% акцій, тому їх імена не розкриваються. «Це питання безпеки, оскільки особливості діяльності цього банку припускають максимальну конфіденційність», – вважає партнер інвесткомпанії Goldman Milestone Group Дмитро Шестаков.
Джерела на банківському ринку давно пов’язували банк з власником групи ВЕТЕК Сергієм Курченко. Той в інтерв’ю Forbes заявив, що не має до «Реалу» ніякого відношення. Борис Тимонькін, який очолює фінансовий напрямок групи ВЕТЕК, у відповідь на запитання, чи входить Реал Банк в групу, розповів анекдот про прапорщика і крокодилів, «які літають, але дуже низько». Він підтвердив, що ВЕТЕК – ключовий клієнт «Реала». «Група є досить великим клієнтом, – констатує Тимонькін, – безперечно, ключовою клієнт на маленький банк впливає».
Пов’язані однією метою
На зв’язки Реал Банку з групою Курченко вказує і склад його менеджменту. Глава наглядової ради Реал Банку Богдан Поп’юк раніше працював в структурах Курченко. З лютого по квітень 2012 року він був директором департаменту з продажу природного газу компанії «ГазУкраїна-2020», яку джерела Forbes пов’язували з групою Курченко, а з серпня того ж року зайняв аналогічну посаду в компанії «Українська нафто-газова компанія» (УНГК). Член наглядової ради «Реала» Віталій Малько з 2009 по 2012 рік керував фінансовим відділом компанії «Експогаз» харків’янина Ігоря Гуменного. На цьому підприємстві Курченко починав свою трудову діяльність. Ще один член наглядової ради банку Олександр Семиног очолює наглядову раду ФК «Металіст», придбаного Курченко в кінці минулого року у харківського мультимільйонера Олександра Ярославського.
Кошти, залучені Реал Банком від розміщення додемісії, на 80% будуть використані на збільшення обсягів активних операцій, йдеться в повідомленні Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку. Інші 20% в рівних частках банк направить на розвиток мережі і «впровадження новітніх технологій». «П’ятикратний ріст капіталу банку вказує на плани проведення операцій в інтересах контролюючих його осіб», – вважає заступник голови банківського комітету ВР Степан Кубів. «Таке різке збільшення капіталу робиться, як правило, з метою кредитувати заздалегідь певні проекти і вже існуючих клієнтів, – вважає Шестаков. – Це також показник, що у банку є доступ до великих обсягів фондування для зростання кредитних операцій». На питання, чи призведе збільшення статутного фонду Реал Банку до зростання кредитного портфеля, виданого групі ВЕТЕК, Тимонькін відповідає: «У принципі, так».
Реал Банк з активами 1,3 млрд гривень на 1 квітня займає 98-е місце в списку українських банків. Кредитний портфель розміром в 662,2 млн гривень на 98% складається з кредитів юрособам. Власний капітал – 255,6 млн гривень. Збільшення в результаті додаткової емісії капіталу до 900 млн гривень дозволить банку, не порушуючи нормативів НБУ, наростити кредитний портфель до 9 млрд гривень, що дозволить йому увійти до двадцятки найбільших.
Не виключено, що банк нарощує капітал з метою отримання дешевих кредитів рефінансування НБУ, які в недалекому майбутньому можна буде отримати під заставу кредитів, гарантованих державою. Кабмін видаватиме держгарантії по тих кредитах, які вважаються пріоритетними відповідно до Держпрограми активізації економіки на 2013-2014 роки. Розмір держгарантій в цьому році може, за законом про держбюджет, досягти 50 млрд гривень. «Нацбанк при видачі рефінансування банкам буде пред’являти певні вимоги до розміру капіталу та рівня ліквідності, – констатує Кубів. – Під ці критерії потраплять тільки банки, наближені до влади». Голова правління Реал Банку Володимир Агафонов до моменту виходу статті на письмові запитання Forbes не відповів.
Олексій Комаха, Сергій Головнєв
За матеріалами:
Forbes.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас