Вигода гривневих депозитів: які ставки пропонують лідери ринку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Вигода гривневих депозитів: які ставки пропонують лідери ринку

Кредит&Депозит
7758
Банківський ринок України зараз тільки й говорить, що про велику прибутковість гривневих депозитів (адже дані свідчать про те, що депозити в національній валюті з початку року зросли приблизно на 20%). Наприклад, експерти “УкрСиббанк” вважають, що ті українці, які розміщують депозити в національній валюті, можуть не боятися девальвації гривні в межах 10%.
За даними видання Погляд, ті, хто клали гроші на гривневий депозит півроку тому, змогли заробити на ньому 150 грн, у той час як аналогічний доларовий депозит приніс 75 грн.
Так чи інакше, в інформаційній сфері спостерігається свого роду атака на уми українців: зберігайте гроші в національній валюті, девальвації не буде. Подібні заяви у багатьох викликають інстинктивне неприйняття і думки про те, що відбувається, як кажуть на економічному сленгу, “загін оленів”.
Такі розмови викликають природне бажання – подивитися, які ж ставки для гривневих депозитів зараз пропонують банки. Ми взяли 5 перших банків по рейтингу депозитів фізичних осіб, і вивчили їхні пропозиції.
ПриватБанк
Лідер цього рейтингу пропонує відразу чотири депозитних програми у гривні. Найвигідніша депозитна ставка у вкладу “Депозит Плюс”, але й тут є нюанс – 2% від ставки зараховується на бонусний рахунок. Таким чином, ставка на 12 місяців дозволяє заробити 19%, дохідність вкладу на півроку становить 18%, на 3 місяці – 17%, на 1 місяць – 10,5%. Мінімальна сума такого депозиту становить 1000 грн. Важливий момент – у такого вкладу відсутнє часткове зняття грошей з рахунку.
Самий невигідний внесок по процентних ставках – “Приват-вклад”. Мінімальна сума тут становить 50 грн, є можливість дострокового зняття, а прибутковість за рік становить 8,5%. На інший період розмістити гроші за цією програмою можна.
Ощадбанк
У цього банку досить солідний набір депозитних вкладів. Найвигідніші ставки в гривні у програми “Новий Відсоток”. Мінімальна сума вкладу становить 500 грн, виплата відсотків щоквартальна. Відкривається такий депозитний рахунок строком на 15 місяців, і прибутковість становить 21% (від 13 до 15 місяців).
Найнижча ставка на довгий період у вкладу “Комбінований” – 14,25% на 18 місяців. При цьому є можливість разового вилучення грошей у повному обсязі без зміни процентної ставки за умови збереження початкового внеску не менше 31 дня. Виплата відсотків здійснюється щомісячно, щоквартально і з поверненням вкладу. Мінімальна сума для відкриття цього вкладу – 500 грн. Мінімальна сума поповнення – 50 грн.
Дельта Банк
Найвигідніша пропозиція від цього банку – вклад “Найкращий”. Розміщення грошей на гривневий рахунок на 12 місяців принесе 19%, якщо ви виберете щомісячну виплату відсотків. При виплаті відсотків наприкінці терміну прибутковість буде трохи вища – 19,5%. Мінімальний період дії вкладу – 1 місяць з прибутковістю 14%. Мінімальна сума вкладу становить 1000 грн, а мінімальна сума поповнення – 500 грн. У разі дострокового зняття відсотків з вас буде стягуватися 2%.
Ще один вид вкладу, пропонований банком – депозит “Зростаючий”. Суть його така: ви розміщуєте гроші на 14 календарних днів, і якщо захочете, по закінченню їх можете продовжити термін договору вкладу ще на 14 календарних днів (і так до 12 разів). Кожні 14 календарних днів розмір відсоткової ставки буде рости на 0,1% річних.
Тобто, при розміщенні вкладу на 14 днів на виході ви отримаєте 14,5% доходу. Якщо ж ви зважитеся на пролонгацію і зробите це 12 разів, ви отримаєте ставку 15,7%. Мінімальна сума для такого вкладу становить 1000 грн, поповнення рахунку не допускається.
UniCredit Bank (Укрсоцбанк)
Одна з пропозицій цього банку – депозит “Турбо”. Строк розміщення коштів – 9 місяців, при нарахуванні відсотків ділиться на 9 періодів по 31 дню. Мінімальна сума вкладу – 5000 грн. Допускається поповнення внеску. Виплата відсотків – в перший день кожного наступного періоду. Процентна ставка залежить від суми вкладу і збільшується кожні 3 місяці. Так, якщо ви поклали суму до 50 000 грн на період 1-31 день, то отримаєте 12%. Якщо ж ваш внесок становить від 300 000 грн і ви розміщуєте його на максимальний термін (249-279 днів), то ваша процентна ставка складе 20%.
Ще одна пропозиція – вклад “Ощадний+”. Період вкладу – безстроковий, мінімальна сума вкладу не обмежена, виплати здійснюються щомісяця. Процентна ставка становить 9% для вкладу до 99 999 грн, 9,5% – 100 000 – 499 999 грн, і 10% – від 500 000 грн. Сума поповнення такого вкладу також не обмежена. Дозволяється часткова видача вкладу.
Сбербанк Росії
Останній банк з цієї п’ятірки має кілька депозитних програм. Найвища ставка передбачається у внеску “Зростаючий”. Період оформлення – 12 місяців, виплата відсотків в день закінчення кожного тримісячного терміну зберігання вкладу і в день його закінчення. Процентна ставка за вкладом зростає кожні 3 місяці. Поповнення вкладу не допускається. Мінімальна сума вкладу – 1000 грн. Так, якщо ви розмістите гроші на період 9-12 місяців, ваша ставка складе 19,6% річних.
Якщо говорити про вклади без обмеження термінів, поповнень і знять, то банк пропонує вклад “Ощадний рахунок”. Нарахування відсотків по такому внеску здійснюється щомісяця. Вклади до 1000 грн принесуть 0,1%, від 1000 грн – 9%, від 8 000 000 грн – 7%.
Дійсно, такі процентні ставки на гривневі депозити вище (а іноді і набагато), ніж відсотки по аналогічних вкладах в іноземній валюті. Але приймати поради експертів на 100%-у віру теж не варто – адже комусь дійсно вигідно тримати гривню в банку, а хтось спокійніше спить, якщо намацує валюту під подушкою.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас