Нафтогаз хоче пролонгувати кредит Газпромбанку на $ 2 млрд на 5 років — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Нафтогаз хоче пролонгувати кредит Газпромбанку на $ 2 млрд на 5 років

Енергетика
165
“Нафтогаз України” планує пролонгувати кредит Газпромбанку на $ 2 млрд на 5 років, повідомив глава правління держхолдингу Євген Бакулін журналістам у Києві в середу
“Ми плануємо пролонгувати на 5 років. Зараз ми цю роботу ведемо”, – сказав він.
Є.Бакулін також нагадав, що для цього необхідне прийняття Верховною Радою законопроекту про надання державних гарантій для пролонгації кредиту.
Як повідомлялося, Газпромбанк, який надав у 2012 році НАК “Нафтогаз України” $ 2 млрд кредит під 8,5% річних з погашенням 24 червня 2013, готовий продовжити термін користування цими коштами за умови додаткового забезпечення кредиту держгарантіями, у зв’язку з чим Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді 3 липня відповідний законопроект (№ 2476) про поправки до держбюджету-2013.
У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що необхідність продовження користування кредитними коштами Газпромбанку пов’язана з дефіцитом оборотних коштів “Нафтогазу”, у тому числі, через незадовільні розрахунки споживачів (переважно ТКЕ) за природний газ і державним регулюванням цін на газ і тарифів на теплову енергію для населення.
Відповідно до річної звітності держхолдингу, в жовтні 2013 року також закінчується термін погашення кредиту VTB CAPITAL PLC (Великобританія) на $ 400 млн, залученого в жовтні 2010 року під 8,25% річних.
“Нафтогаз України” об’єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території країни.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас