Україна у другому півріччі наростить торговий дефіцит через відновлення закачування газу в ПСГ - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна у другому півріччі наростить торговий дефіцит через відновлення закачування газу в ПСГ - експерт

Енергетика
361
Дефіцит платіжного балансу України у другому півріччі знову почне зростати у зв’язку з відновленням закачування газу в підземні газові сховища, і досягнута в першому півріччі економія валюти обернеться великими валютними витратами під кінець року.
Про це в коментарі сказав керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій.
«За джерелами фінансування імпорту газу ми можемо говорити тільки про валютні резерви, оскільки доступ до зовнішніх ринків обмежений, а договору з МВФ не передбачається. Але не можна виключати потенційнbq продаж частини ГТС, як джерела фінансування дефіциту, або ж залучення нового кредиту від «Газпрому», – підкреслив Паращій.
Він звернув увагу, що перспектива значних витрат базується на тому, що середньомісячний обсяг закачування газу складе 2,6 млрд кубометрів до кінця року. «Для того, щоб Україна змогла запастися газом, середньомісячний обсяг імпорту в країну повинен скласти близько 2,6 млрд кубометрів до кінця року. Такі темпи імпорту газу гарантують виконання річного плану в 27,3 млрд кубометрів. Для порівняння, середній обсяг імпорту за 5 місяців 2013 склав 1,9 млрд, а в травні – 0,9 млрд», – підкреслив експерт.
При цьому він звернув увагу, що запланований імпорт може виявитися більшим внаслідок провалу планів з власного видобутку. «Також потрібно брати до уваги, що запланований обсяг імпорту (27,3 млрд куб. м) передбачає зростання власного видобутку на 10% до кінця року. За підсумками півріччя, ми маємо зростання видобутку лише на 2,3%. Якщо запланований результат з власного видобутку не буде досягнутий, що цілком ймовірно, для дотримання прогнозного балансу потрібно буде імпортувати ще близько 1,0 – 1,3 млрд кубометрів», – зазначив Паращій.
При цьому він не виключив, що в такій ситуації Україна може в принципі переглянути обсяги імпорту. «Ми не виключаємо, що Україна прийме рішення імпортувати менше газу і залишитися з більш низькими запасами на початок опалювального сезону», – звернув увагу експерт.
Як повідомлялося, Україна приступила до закачування газу в підземні сховища для гарантування власного споживання і транзиту до Європи в зимовий період. Планується закачати в підземні газові сховища не менше 14-16 млрд кубометрів газу. У той же час в «Газпромі» заявляють, що в українських ПСГ до початку осінньо-зимового сезону має бути більше 19 млрд кубометрів газу для забезпечення транзиту в ЄС. У свою чергу міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький заявив, що 14 мільярдів кубометрів – це той ресурс, який дозволяє безболісно транспортувати і забезпечувати технологічний режим транспортування природного газу в ЄС.
Опитані експерти підкреслюють, що Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України» для здійснення закачування природного газу в підземні сховища для гарантування власного споживання і транзиту до Європи в зимовий період необхідно знайти мінімум 2 млрд дол.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас