18% киян проведуть відпустку на Чорному або Азовському морі, 13% - за кордоном — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

18% киян проведуть відпустку на Чорному або Азовському морі, 13% - за кордоном

Особисті фінанси
343
Близько третини жителів Києва планують провести літо вдома, більше 10% мають намір відгуляти літню відпустку за кордоном, про що свідчать дані дослідження Соціологічної групи “Рейтинг”.
Згідно з результатами опитування, приблизно третина киян налаштовані на літо в столиці, мінімум кожен десятий буде без відпустки цього літа, ще 14% не визначилися з цим питанням.
Серед тих, хто виїде з міста цього літа, найбільшим попитом користується відпочинок на Чорному або Азовському морі (18%). Разом з тим, 13% планують провести літню відпустку за кордоном, 7% – в іншому місті (селі) України.
Кожен шостий киянин планує провести відпустку на дачі.
Переважна більшість літніх людей цього літа залишаться в Києві, вибравши як місце відпочинку будинок або дачу. Чим молодші респонденти, тим більше вони прагнуть виїхати з міста на відпочинок. Майже кожен п’ятий респондент у віці 18-39 років планує закордонну поїздку.
Більше половини жінок проведуть літо вдома, на дачі або на роботі. Чоловіки – більш мобільні, особливо це стосується поїздок за кордон. У той же час 16% представників сильної статі ще не визначилися, де проведуть нинішній відпустку. Серед жінок таких менше.
В опитуванні також є електоральний аспект у контексті літніх відпусток. Так, найбільш “стійкий” виборець (люди, які стабільно ходять на вибори) більше схильний провести літо вдома або на дачі. У той же час окремі електоральні групи отримали б значні втрати.
Зокрема, в найбільш програшному положенні могли б виявитися лідер партії “УДАР”, народний депутат України Віталій Кличко і народний депутат Микола Катеринчук (фракція “Батьківщина”), оскільки як мінімум третина їх прихильників планують цього літа зарубіжні поїздки або відпочинок на Чорному або Азовському морі, ще частина – поїздки по містах і селах України.
Зате позафракційний парламентарій Петро Порошенко та голова Київської міськдержадміністрації Олександр Попов були б у більш виграшному положенні, оскільки їх підтримують в основному літні люди, які планують провести літо вдома або на дачі.
Серед партій найбільш уразлива ситуація у “УДАРу”, який підтримує в основному молодь. У той же час найбільше “домосідів” серед прихильників КПУ, “Батьківщини” та Партії регіонів.
Дослідження проводилося 20-26 травня. Аудиторія: населення Києва віком від 18 років і старше. Вибіркова сукупність: 1002 респондентів. Метод дослідження: телефонне опитування, вибірка репрезентативна за віком, статтю та районам столиці. Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень, близьких до 50%, похибка становить не більше 3,1%, для значень, близьких до 30%, – не більше 2,8%, для значень, близьких до 10 , – не більше 2.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас