Банкам дешевше заплатити родині вбитого інкасатора, ніж витрачатися на бронеавтомобілі - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Банкам дешевше заплатити родині вбитого інкасатора, ніж витрачатися на бронеавтомобілі - експерт

Світ
1597
У банках не зізнаються, скільки інкасаторських машин у них захищені бронею, але «Сегодня» вдалося з’ясувати, як йдуть справи з наявністю інкасаторських бронеавто в державному «Ощадбанку» і п’яти найбільших комбанках.
Виявилося, що в основному, в броні – 74-88% авто, правда, половина з них може мати 3-й і 2-й класи захисту, тобто витримають потрапляння пістолетних куль, а от від автоматної черги не врятують.
За словами аналітика фінансового ринку Ігоря Савченка, цілком імовірно, що до 2015 року у топ-банків всі інкасаторські авто будуть з бронею, а ось у невеликих і середніх банків – навряд чи. «Для них це занадто дороге задоволення: клієнти рідко погоджуються платити за послуги з перевезення готівки більше 0,3% від суми (3 гривні з кожної 1000). Тому, як не цинічно це звучить, керівництву дешевше оплатити страховку (у разі загибелі інкасатора виплачують до 100 тисяч грн.) та допомогу сім’ї, ніж витрачатися на закупівлю бронеавтомобілів», – говорить Савченко.
Загалом, поки багато інкасаторів їздять на звичайних легковиках: ціна бронеавто – 250-650 тисяч гривень, а вітчизняний автомобіль можна купити всього за 60 тисяч.
У великих банках нас запевнили, що до 2015 року автомобілі із захистом закуплять.
«Після вбивства нальотчиків кошмари не мучать»
Скільки отримують інкасатори за ризик? За словами топ-менеджера одного з відомих українських банків, в Києві перевізникам грошей платять 5-10 тисяч грн, залежно від досвіду і переробки. Банк забезпечує інкасаторів бронежилетами (зазвичай вони важкі зі сталевими пластинами вагою 16 кг, сучасні кевларові набагато легше, але істотно дорожче), видає пістолети (зазвичай це «Макаров» або ТТ), оформляє дозвіл на їх застосування, якщо хтось нападе на інкасаторів або зазіхне на цінності, що перевозяться. «Якби таке НП, як у Миколаївській області, сталося у нас, інкасатор обов’язково отримав би премію не менше окладу», – стверджує топ-менеджер. Ігор Савченко каже, що по Україні зарплати інкасаторів набагато нижче столичних – 3-5 тисяч грн.
А ось миколаївський герой-інкасатор Олександр Щербина з «Укрпошти», який, ризикуючи життям, застрелив з табельного ТТ двох бандитів, розповів «Сьогодні», що не отримує і цього: «Моя зарплата менше трьох тисяч». Міняти професію він не збирається, адже вона, за мірками Миколаївщини, достатньо оплачувана, і сподівається, що більше таких НП в його житті не трапиться. За словами Щербини, робота у нього хоч і важка, але цілком нормальна, достойна справжнього чоловіка. «Тренування з вогневої підготовки у нас проходять регулярно, раз на 2-3 місяці, стріляємо по грудним мішенях з відстані 25 метрів, видають 13 патронів, тому досвід є. Я діяв на автоматі, вважаю, що правильно. Навіть тіні сумніву не було – стріляти чи ні в живу людину, адже це ж нальотчик, якщо я його не вбив, він убив би мене. Нічні кошмари мене після цього не мучать», – каже нам Щербина.
В «Укрпошті» нам повідомили, що вже підписаний наказ про нагородження Щербини почесною грамотою, знаком «Почесна відзнака» та премією в розмірі двох місячних зарплат. А от коли поштове відомство перейде з бляшанок-легковиків на бронеавтомобілі, там поки не знають. Як нам роз’яснили, для перевезення великих сум броньовані машини використовуються, а от у регіонах пенсії (кілька десятків тисяч гривень) розвозять на звичайних машинах у супроводі охорони.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас