38% українських підприємств потребують кредитування через брак оборотних коштів - НАБУ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

38% українських підприємств потребують кредитування через брак оборотних коштів - НАБУ

Кредит&Депозит
310
38,2% українських підприємств, згідно з даними дослідження ділових очікувань підприємств, проведеного Національним банком України в II кварталі 2013 року, зберігають інтерес до банківського кредитування через брак обігових коштів, повідомляє прес-служба Незалежної асоціації банків України.
Згідно з дослідженням, більше 40% керівників опитаних компаній планують залучати банківські позики. Стримуючий вплив на фінансовий стан підприємств дають високі ціни на енергоносії (52,1%) і сировину (40%), а також висока конкуренція (41,9%). Серед підприємств, які планують брати банківські кредити, 82,4% мають намір залучати кошти в гривні.
На думку НАБУ, результати опитування свідчать про наявність певних проблем у реальному секторі і вказують на важливість банківського кредитування для стабілізації економіки. Позитивним фактором є поступова переорієнтація більшості підприємств на залучення ресурсів у національній валюті.
Очікування керівників підприємств, за даними дослідження, щодо виробництва товарів і послуг на наступні 12 місяців знизилися, про що свідчить зниження індексу ділових очікувань у другому кварталі 2013 року на 4,3 п.п. до 114,4% щодо першого кварталу 2013 року.
За підсумками опитування, оцінки респондентів щодо обсягів виробництва товарів і послуг в Україні на наступні 12 місяців знизилися, а інфляційні очікування досягли мінімального значення за весь період проведення досліджень (з 2006 року). Основним чинником підвищення споживчих цін респонденти називають зростання витрат на виробництво. Респонденти позитивно оцінили поточний фінансово-економічний стан своїх підприємств, баланс між оцінками стану “хороший” і “поганий” – 1,9%.
Як повідомлялося, індекс ділових очікувань у першому кварталі 2013 року склав 118,7%, в четвертому кварталі 2012 року цей показник становив 114,3%. Баланс між оцінками стану своїх підприємств “хороший” і “поганий” склав 0,2% проти «мінус» 2,8% у попередньому кварталі.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас