Експерти: механізм випуску та обігу казначейських векселів поки неясний — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти: механізм випуску та обігу казначейських векселів поки неясний

Казна та Політика
149
Механізм випуску та обігу казначейських векселів для оформлення заборгованості, в тому числі з податку на додану вартість, залишається неясним, і тому сприйняття цього продукту залишається неоднозначним.
Про це в ході спілкування з журналістами у вівторок заявили президент Європейської Бізнес Асоціації Томаш Фіала і глава правління «Райффайзен Банку Аваль» Володимир Лавренчук.
«Поки навіть не дуже зрозуміло, як працюватиме інструмент і як його можна буде застосувати. Найгірший варіант, коли його не зможуть купувати фінансові інвестори, а виробники не зможуть повернути гроші після закінчення терміну дії такого сертифіката (векселя)», – підкреслив Фіала.
За його словами, попередній досвід використання в Україні ПДВ-облігацій тут навряд чи можна застосувати. «Я боюся, що векселі будуть торгуватися з куди більш високим дисконтом, ніж ПДВ-облігації. Пропозицій векселів буде багато, оскільки ними почнуть гасити інші зобов’язання бюджету», – сказав Фіала.
У свою чергу Володимир Лавренчук поскаржився, що поки немає методології випуску таких паперів.
«Ми не знаємо цього продукту. ПДВ-облігації були відомі, що буде з векселями – ми не знаємо. І поки не буде методології, ми можемо тільки фантазувати на цю тему», – звернув увагу банкір.
Як повідомлялося, 4 липня Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому законопроект про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2013 рік”, дозволяючий реструктуризувати бюджетну заборгованість, у тому числі з податку на додану вартість, фінансовими векселями з терміном обігу 5 років і 5% прибутковістю.
Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко заявляв, що обсяг поточної заборгованості з відшкодування ПДВ становить 4,5 млрд грн і ще 11 млрд грн, які на сьогоднішній день оскаржуються в судах. Простроченої заборгованості, за словами Клименка, в Україні немає. При цьому Клименко запевняв, що зі свого боку Міндоходов зробить все можливе, щоб зробити вексель по-справжньому привабливим фінансовим інструментом.
Однак у Федерації роботодавців підрахували, що обсяг втрат оборотних коштів підприємств у разі повноцінного введення в обіг казначейських векселів може скласти 20 млрд грн.
Кабінет міністрів України двічі, в 2004 і 2010 рр.., оформляв ПДВ-облігаціями свою прострочену заборгованість перед суб’єктами господарювання з відшкодування їм податку на додану вартість. Під час останнього випуску було емітовано чотири транші загальним обсягом 16,4 млрд грн. Термін обігу випущених паперів – до 2015 року. Підприємства-власники ПДВ-облігацій могли або залишати їх собі, або продавати з дисконтом, поповнюючи свої оборотні кошти.
За заявою прем’єр-міністра України Миколи Азарова, завдяки такому інструменту фактично вдалося ліквідувати прострочену заборгованість з відшкодування ПДВ.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас