Експорт єврозони продовжує скорочуватися — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експорт єврозони продовжує скорочуватися

Казна та Політика
264
Експорт з країн єврозони знову скоротився в травні, також знижується імпорт, а це може бути свідченням того, що скорочення економіки єврозони триває вже протягом семи кварталів поспіль.
У травні експорт з єврозони з поправкою на сезонні фактори скоротився на 2,3% порівняно з квітнем, у той час як імпорт впав на 2,2%, свідчать дані Статистичного агентства ЄС. Сильне падіння експорту спостерігається вже другий місяць поспіль.
З урахуванням зростання безробіття, низьких темпів зростання заробітної плати і слабкого внутрішнього попиту, зростання експорту необхідне для відновлення економіки єврозони. При цьому ситуація в інших регіонах світу робить малоймовірним зростання експорту в найближчі місяці.
У I кварталі цього року економіка єврозони скоротилася після падіння експорту. Eurostat опублікує першу оцінку валового внутрішнього продукту за підсумками II кварталу не раніше середини серпня.
МВФ очікує, що економіка валютного блоку в цьому році скоротиться на 0,6%, а в наступному виросте на 0,9%. Фонд також закликав ЄЦБ скоротити ключові ставки і використовувати інші інструменти для стимулювання кредитування.
Без урахування сезонного коригування профіцит балансу зовнішньої торгівлі в травні склав 15,2 млрд євро в порівнянні з 6,6 млрд євро в травні 2012 р. і 14,1 млрд євро в квітні. Зростання профіциту було повністю обумовлене падінням імпорту на 6% в річному вираженні, що є ознакою слабкого внутрішнього попиту.
З урахуванням сезонних чинників профіцит знизився до 14,6 млрд євро з 15,2 млрд євро в квітні.
Також Eurostat повідомив, що інфляція в єврозоні в річному вираженні в червні зросла до 1,6% порівняно з 1,4% у травні, що відповідає попередній оцінці та очікуванням економістів. Темпи зростання споживчих цін поки залишаються нижче цільового рівня ЄЦБ в 2%, що дає можливість подальшого стимулювання економіки.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас