За інвестиційною привабливістю України сьомий квартал поспіль отримала "двійку" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

За інвестиційною привабливістю України сьомий квартал поспіль отримала "двійку"

Світ
465
Індекс інвестиційної привабливості України у другому кварталі поточного року виріс на 0,04 пункту до 2,16 пункту з п’яти можливих, трохи відірвавшись від абсолютного мінімуму, що фіксувався протягом попередніх двох кварталів.
Про це йдеться в огляді індексу, що розраховується Європейською бізнес асоціацією (ЄБА).
Деяке поліпшення стало можливим завдяки зростанню позитивних очікувань щодо динаміки індексу в наступні три місяці. ЄБА зазначає, що позитивні очікування пов’язані з євроінтеграційними очікуваннями уряду, проведенням інвестиційного форуму і стабільним курсом гривні.
У той же час основними негативними змінами в інвестклімат за останні три місяці учасники дослідження назвали відсутність позитивних змін, проблеми з податковою і митною системою (тиск, корупція, неповернення ПДВ, зростання “сірого” імпорту), адміністративний пресинг і корупцію в держорганах.
Але при цьому поточний інвестиційний клімат учасники дослідження оцінюють в 1,7 пункту – найнижчий рівень за весь час дослідження, проведеного ЄБА.
Нагадаємо, індекс інвестпривабливості сьомий квартал поспіль залишається на стабільно низькому рівні нижче 2,2 бала. Найвищий показник, який фіксувала ЄБА, – 3,39 у другому кварталі 2011 року.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас