Нацбанк Угорщини вигнав МВФ зі своєї країни — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Нацбанк Угорщини вигнав МВФ зі своєї країни

Світ
8642
Національний банк Угорщини попросив Міжнародний валютний фонд, який виділив країні в ході останньої кризи багатомільярдний кредит, закрити представництво в Будапешті, передають угорські ЗМІ.
Голова угорського центробанку Дьєрдя Матолчі написала листа директору МВФ Крістін Лагард, в якому йдеться, що у зв’язку із закінченням терміну кредитної угоди Угорщини з МВФ необхідність у збереженні представництва організації в Будапешті відпала.
Офіційний представник МВФ повідомив виданню HVG, що термін перебування в країні нинішнього директора представництва Ірини Іващенко закінчується в серпні і організація не планує призначати нового керівника офісу. Представники МВФ перебувають в країнах-членах на їх запрошення, нагадали в МВФ.
Прем’єр Угорщини Віктор Орбан після приходу до влади в 2010 році неодноразово звинувачував МВФ у втручанні у справи європейських країн, критикував економічну політику колишньої влади, він також відомий нестандартним підходом до багатьох економічних питань, через що неодноразово піддавався критиці з боку Євросоюзу і МВФ.
Кредит Угорщини обсягом більше ніж 15 млрд дол було надано Фондом на самому початку фінансової кризи, і вона стала першою країною ЄС, яка була змушена вдатися до зовнішньої допомоги. Погашення кредиту повинно завершитися у вересні. У майбутньому році в Угорщині пройдуть парламентські вибори, і багато хто пов’язує рішення угорської влади щодо представництва МВФ саме з політичними причинами.
За матеріалами:
Відомості
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас