"Децентралізація" по-київськи: влада розділить повноваження мера і голови КМДА? — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Децентралізація" по-київськи: влада розділить повноваження мера і голови КМДА?

Казна та Політика
541
Під гаслами посилення місцевого самоврядування уряд збільшує повноваження голови КМДА Олександра Попова. Водночас оглядачі та опозиція вбачають в цьому намагання нейтралізувати майбутнього мера, якого оберуть кияни.
Від часу призначення на посаду голови Київської міської держадміністрації (КМДА), президентський протеже Олександр Попов провів кадрову “чистку” столичного апарату. Як повідомили Deutsche Welle у прес-службі КМДА, за цей період було звільнено близько 800 працівників. Реформа КМДА також передбачала скорочення 37 управлінь, замість яких мало постати 14 департаментів.
Проте у травні 2013 року розпочався зворотній процес. Як повідомив керівник апарату КМДА Олександр Пузанов, уряд України збільшив своєю постановою граничну чисельність працівників Київської міської державної адміністрації на 37 осіб. Пузанов пояснив це збільшенням кількості завдань. В травні президентським указом КМДА було передано цілу низку додаткових повноважень. Серед них – право з надання різного роду дозволів. Окрім цього, КМДА доручено самостійно визначити які додаткові повноваження їй необхідні та передати ці пропозиції на затвердження уряду. Цей крок – безпрецедентний в історії українського самоврядування.
Плацдарм для президента
Заступниця голови парламентського комітету з євроінтеграції Ірина Геращенко в інтерв’ю DW не виключила, що в уряді взяли курс на розмежування посад міського голови, якого обирають кияни, та голови КМДА, якого призначає президент. На її думку, це робиться, щоби нейтралізувати мера столиці, який може бути обраний в майбутньому. “Влада чудово розуміє, що вона не має жодного шансу вибороти перемогу свого кандидата на посаду мера Києва. Тому вона намагатиметься всі невдачі звалити на майбутнього мера, а досягнення – виключно на главу столичної адміністрації”, – впевнена Геращенко.
Своєю чергою, голова ради Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко вбачає в діях президентської адміністрації та уряду ознаки узурпації влади в столиці України. “Київ для Партії регіонів є важливим плацдармом на час президентських виборів 2015 року. Тому київська громада позбавлена права голосу”, – вважає Тищенко.
Фінансовий бік
Тищенко переконана, що крім суто політичних завдань, “підміна місцевого самоврядування управлінськими моделями влади” необхідна Партії регіонів ще й для контролю над фінансовими потоками в Києві. Політолог Віктор Небоженко додає, що президентський намісник покликаний контролювати перерозподіл столичного бюджету та високоліквідної київської землі і нерухомості. “Але крім лобіювання провладних економічних інтересів голова КМДА навіть за умов надання йому диктаторських повноважень неспроможний досягти жодної політичної мети”, – переконаний експерт.
На його думку, влада планує замінити Олександра Попова на посаді голови КМДА. Але політолог впевнений, що жодний ставленик влади не зможе похвалитися високою довірою мешканців столиці.
Олександр Савицький
За матеріалами:
Deutsche Welle
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас