Рецепт накрутки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Рецепт накрутки

Світ
1047
У Китаї затримано чотирьох високопоставлених співробітників фармкомпанії GlaxoSmithKline, яка підозрюється у підкупі китайських лікарів і чиновників для просування ліків і підвищення цін на препарати. Сума хабарів, за даними китайської поліції, склала 3 млрд юанів.
У Китаї у справі про хабарництво в британській міжнародній фармацевтичній компанії GlaxoSmithKline (GSK) затримані четверо топ-менеджерів. Це Лян Хун, віце-президент і директор-розпорядник GSK (China) Investment Co, віце-президент і директор з персоналу Чжан Говей, директор з юридичних питань Чжао Хун’янь і менеджер з розвитку бізнесу Хуан Хун, повідомляє агентство «Сіньхуа» з посиланням на представників слідства. Всі четверо – китайці.
Ціни на ліки в Китаї регулюються державою. Країна до 2020 року може стати другим у світі фармацевтичним ринком за обсягом продажів (за прогнозом IMS Consulting).
За версією слідства, GSK з 2007 року перерахував 3 млрд юанів ($ 489 млн) китайським чиновникам, лікарям і представникам різних медичних асоціацій для просування своїх препаратів та підвищення цін на них на китайському ринку.
The Wall Street Journal з посиланням на обізнані джерела повідомляє, що представники компанії давали хабарі лікарям в Китаї для того, щоб ті виписували ліки виробництва GSK. Крім того, лікарі отримували винагороду за прописування уколів ботоксу.
Хабарі, як стверджує китайська поліція, давалися грошима; крім того, лікарі та чиновники могли отримувати бонуси та пільги. Для обговорення винагороди лікарям співробітники GSK використовували особисту пошту. Підкуп здійснювався через туристичні агентства. У ході розслідування, яке ведеться вже півроку, китайська влада розкрили діяльність понад 700 посередників, через яких фармацевтичні компанії підкуповували чиновників і лікарів.
Як передає «Сіньхуа», розмір хабарів становив від 20% до 30% від вартості ліків. Лян Хун заявляє, що підкуп дозволяв підняти підсумкову вартість ліків для пацієнтів з 30 юанів до 300, тобто в десять разів.
Китайська поліція заявила, що дії GSK можна порівняти в Китаї з діями кримінального хрещеного батька, пише The Daily Telegraph.
«Ми не змогли знайти доказів корупції на їх рахунках. Вони використовували туристичних агентів як посередників… Це як кримінальна організація, де завжди є бос. У цій грі GSK – хрещений батько», – цитує видання главу слідчого управління міністерства громадської безпеки Китаю Го Фенга.
Китайська поліція заявила, що жодного громадянина Великобританії в рамках розслідування затримано не було. Крім того, не було отримано жодної додаткової інформації з штаб-квартири фармкомпанії в Британії.
Раніше в GSK повідомила, що почала власне внутрішнє розслідування. Разом з тим компанія співпрацює з китайськими слідчими органами і запевняє, що доказів корупції або підкупу лікарів і китайських чиновників не знайдено. «Проте, якщо такі докази будуть знайдені, ми негайно відреагуємо», – йшлося в офіційному повідомленні фармвиробника на минулому тижні.
Китайська поліція також стверджує, що в ході розслідування були знайдені корупційні докази щодо інших фармкомпаній, що працюють на ринку країни.
У той же час в США міністерство юстиції і SEC вивчають діяльність GSK і ряду інших фармвиробників за підозрою в дачі хабарів чиновникам. У GSK заявили, що вони співпрацюють зі слідством і в цьому розслідуванні.
У 2012 році GSK визнала, що давала хабарі для просування на американському ринку ряду антидепресантів, ліків від діабету і астми. Обсяг хабарів склав $ 3 млрд. Ця справа стала найбільшою в історії діяльності фармацевтичного ринку США.
Іван Григорян
За матеріалами:
Газета.Ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас