Астрономи NASA завдяки телескопу «Хаббл» виявили новий супутник Нептуна — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Астрономи NASA завдяки телескопу «Хаббл» виявили новий супутник Нептуна

Світ
2055
У Каліфорнії вчені NASA, які вивчають знімки, отримані з космічного телескопа «Хаббл», виявили невідомий до цього супутник Нептуна.
Нове космічне тіло астрономи знайшли на 150 знімках Нептуна за період з 2004 по 2009 рік. На всіх них присутня крихітна біла крапка. За словами Марка Шоуолтера, одного з астрономів, які зробили відкриття, виявлений супутник в сотню мільйонів разів менший від найдрібнішої зірки, яку можна розгледіти неозброєним оком. Відкриття отримало тимчасову назву S/20044 N1. Виявлений об’єкт став 14-м за рахунком супутником Нептуна. Супутник, за оцінками вчених, в діаметрі не перевищує 19 км і робить один орбітальний оберт за 23 години. Саме через свої крихітні розміри і відносно далеке розташування на орбіті восьмої планети від Сонця S/20044 N1 довгий час залишався таємницею для вчених. Походження нового супутника поки є загадкою для астрономів.
Відкриття стало можливим завдяки високоточному космічному телескопу «Хаббл», який вже не перший рік дозволяє робити дивовижні відкриття і розорювати нові горизонти для пізнання космосу людиною. Завдяки роботі «Хаббл» було виявлено безліч нових галактик, чорних дір і величезну кількість невідомих раніше космічних тіл.
За матеріалами:
bfm.ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас