Фінансовий сектор США вперше з 2008 року обігнав за прибутковістю IT-сектор — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Фінансовий сектор США вперше з 2008 року обігнав за прибутковістю IT-сектор

Світ
434
Стабільний розвиток економіки США створив умови для швидкого збільшення прибутковості фінансового сектора. Після 2008 року основну частину доходів забезпечували технологічні компанії, але зараз збут їхньої продукції утруднений через економічні проблеми Європи і сповільнення зростання інших країн. Впали продажі на ринку ПК і його комплектуючих, що вплинуло на прибутки таких гігантів, як Dell, Hewlett-Packard і Intel.
“Сектор технологій схильний до великого впливу зарубіжних ринків, де зараз справи складаються не так добре, як всередині країни”, – повідомив USA Today директор департаменту досліджень Zacks Investment Research Шераз Міан. За його прогнозами, фінансовий сектор відзвітує про прибуток у $198,5 млрд за 2013 р. (загальна частка – понад 19%), у той час як ринок технологій покаже прибуток $183,1 млрд (менше 18%). Нагадаємо, що 2012 року технологічний сектор склав 19% прибутку від S&P500, коли фінансовий – 18%.
У другому кварталі 2013 року з того ж періоду 2012 року прибуток ринку фінансових послуг зросте на 20%, в той час як для інвестиційних банків і брокерських фірм – на цілих 40%.
Американські банкіри знову обганяють технологічний сектор за прибутковістю. На другий квартал 2013 року для корпоративного сектора прогнозується скорочення доходів на 3,2%, не рахуючи ринку фінпослуг. З урахуванням результатів фінустанов буде зафіксовано невелике зростання – на 0,4%. Згідно з даними Zacks Investment Research для технологічних компаній прибуток скоротиться на 8,3% у другому кварталі. У першому кварталі 2013 року прибутки впали на 4,2%.
Незважаючи на тенденцію, аналітики мають причини для оптимізму. 12 липня значення технологічного індексу Nasdaq Composite збільшилося на 1,63% і досягло найвищого значення за 10 років, а в другій половині 2013 року очікується зростання продажів у сфері ІТ.
Якщо прогноз доходів у секторі технологій не виправдається, інвестори можуть почати виводити свої кошти з технологій і вкладатимуть їх в американські банки.
Нагадаємо, що в 2012 році прибуток технологічного сектора займав п’яту частину всього прибутку в індексі S&P 500, що було трохи більше прибутку фінансового сектора.
Криза 2008 року зробила для США технологічний сектор найприбутковішою частиною економіки.
Цікаво також, що отримання надприбутку у фінансовому секторі часто вказується основною причиною вільного падіння економіки 2008 року. Джозеф Стігліц в “Крутому піке” аналізує основні причини краху економіки 2008 року. Стан, коли сектор фінпослуг виявляється найприбутковішим, робить його привабливим не тільки для вливання туди грошей, а й людських талантів – що він і визначив серйозною тріщиною в капіталістичному ладі.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас