Векселі поставлять у рівні умови всіх суб'єктів бізнесу і попередять емісію - екс-міністр — Finance.ua

Векселі поставлять у рівні умови всіх суб'єктів бізнесу і попередять емісію - екс-міністр

Казна та Політика
677
Екс-міністр економіки Богдан Данилишин вважає, що введення вексельної форми розрахунків поставить у рівні умови всіх суб’єктів підприємницької діяльності в Україні та збалансує платіжний баланс фінансового кошторису без проведення емісії.
«Поява на фінансовому ринку такого інструменту, як вексель, позбавляє власників фінансово-промислових груп, що мають потужне лобі в парламенті, можливості штучно створювати економічні переваги над конкурентами. Тепер закон обмежить практику формування фіктивного податкового кредиту з метою відшкодування ПДВ. Крім того, Міністерство доходів і зборів отримало дієві законодавчі важелі щодо жорсткості боротьби зі схемами податкового шахрайства: мінімізації податкових зобов’язань, ухилення від оподаткування, спроб незаконного відшкодування ПДВ з держбюджету», – зазначив Данилишин.
Він переконаний, що використання фінансового казначейського векселя поставить у рівні умови всіх суб’єктів підприємницької діяльності, прискорить і зробить максимально прозорою процедуру відшкодування ПДВ, а також дозволить зняти істотне навантаження з державного бюджету.
«Простіше кажучи, вексельний інструмент дозволить збалансувати платіжний баланс фінансового кошторису без проведення емісії національної валюти. А це, у свою чергу, не допустить розкрутки маховика інфляції, зростання цін на товари та послуги», – зазначив Данилишин. Він підкреслив, що вексельний інструмент давно і широко використовується у більшості цивілізованих країн Європи і світу.
«Узаконивши такий інструмент, перед економікою України відкриваються широкі можливості. І це дуже до речі на тлі величезного зовнішнього боргу і суттєвих сум виплат за кредитними зобов’язаннями, що припадають на поточний рік», – зазначив Данилишин.
Як повідомлялося, 4 липня Верховна Рада прийняла за основу і в цілому законопроект про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2013 рік”, дозволяючий реструктуризувати бюджетну заборгованість, у тому числі з податку на додану вартість, фінансовими векселями.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас