IT-галузь Росії має зростати в 3 рази швидше ВВП - Медведєв — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

IT-галузь Росії має зростати в 3 рази швидше ВВП - Медведєв

Світ
264
Темпи зростання IT-галузі Росії повинні перевищувати середню динаміку ВВП не менше, ніж у три рази. Про це під час засідання уряду РФ заявив прем’єр-міністр Дмитро Медведєв, передає прес-служба уряду Росії.
Медведєв відзначив, що до 2018 року кількість високопродуктивних робочих місць в IT-галузі має перевищити 600 тисяч. Виробництво і експорт російської продукції та IT-послуг повинні вирости в два рази.
“IT-галузі потрібен прорив. Потрібно підвищити рівень освіти в області IT, треба розширювати дослідження в цій сфері як на базі вітчизняних вузів, наукових організацій, так і шляхом створення нових дослідницьких центрів світового рівня, удосконалювати нові механізми підтримки IT-бізнесу, експорту російської високотехнологічної продукції. В результаті темпи зростання IT повинні перевищувати середній темп зростання ВВП не менше ніж у три рази, на це ми маємо право розраховувати”, – сказав Медведєв.
Глава уряду РФ також додав, що обсяг виробництва програмного забезпечення в Росії в 2012 році перевищив 75 млрд рублів, з яких 60% склав експорт. Динамічно розвиваються компанії, що займаються інтернет-програмуванням, наданням послуг в глобальній мережі.
“Взагалі, інтернет-ринок в Росії є найбільшим в Європі, і, на думку експертів, має значний потенціал зростання”, – сказав Медведєв.
Нагадаємо, в Україні найближчим часом буде розроблена Державна програма розвитку IT-галузі.
“В Україні буде розроблена Державна програма розвитку IT-галузі. Вона повинна бути комплексною, взаємопов’язаною і враховувати роль регіонів, оскільки на їх рівні теж можливо багато чого. Харків у цьому плані є хорошим прикладом і займає, можливо, одне з перших місць в країні. Необхідно поширювати по всіх регіонах досвід таких міст, як Харків, Львів, Київ”, – зазначив віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко.
Зараз у Верховній Раді України вже зареєстрований законопроект, спрямований на розвиток і стимулювання IT-галузі. За словами голови Комітету Верховної Ради з питань інформатизації та інформаційних технологій Валерія Омельченка, податкові стимули, передбачені законопроектом № 2063, дозволять вивести з “тіні” українські IT-компанії.
“Зміни до Податкового кодексу, які ми пропонуємо в законопроекті, дозволять створити привабливий бізнес-клімат в області IT і високих технологій. І тоді українські розробки і стартапи стануть цікавими як для внутрішніх інвесторів, так і для іноземних компаній”, – переконаний парламентарій.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас