"Сенс їхати на таку ЗП?" - що думають читачі FINANCE.UA про заробіток гастарбайтерів в 930 доларів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Сенс їхати на таку ЗП?" - що думають читачі FINANCE.UA про заробіток гастарбайтерів в 930 доларів

Особисті фінанси
12161
За даними Міжнародної організації міграції в Україні та Міністерства соціальної політики України, українських гастарбайтерів, що працюють за кордоном, налічується 3-3,5 млн.
Тенденція їх заробітку при цьому така: якщо в 2012 році вони переслали рідним 7,5 млрд доларів, то в першому кварталі нинішнього року – лише 1 млрд доларів.
Минулого тижня директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова порадувала новими цифрами: за її словами, трудовий мігрант з України в середньому отримує 930 доларів на місяць. Найбільшу зарплату трудові емігранти з України отримують у Німеччині, а найменшу – у Польщі.
Пропонуємо вам ознайомитися з тим, що думають про такі заробітки наших співвітчизників читачі FINANCE.UA. Орфографія і пунктуація збережені.
Sokoloff_artem – Ну а сенс їхати за таку ЗП?
Leejac – посміхнуло про казки про офігенну зарплату пересічного заробітчанина в Німеччині. У мене два варіанти: або Афтор взяв цифри з неба (ну, щоб показати, що в Німеччині зарплати лопатами видають), або він просто на слово казкам повірив. А чому тільки 1800-2000??? Чому не 10000 або мільйон? Автор хоча б раз отримував зарплату, тобто працював, в Німеччині?? Намагався хоча б там на роботу влаштуватися?? Ні??? Ну тоді нєфіг писати хрень несусвітню. На сьогоднішній день рівень зарплат у країні дуже маленький і трудові контракти складаються строкові, а не безстрокові. Ось приклад зарплат офіційно влаштованого на роботу громадянина Німеччини:
а) звичайний працівник-службовець в торгово-промисловій палаті: 1700-1900 БРУТТО (а податок на брутто-зарплату в Німеччині від 40 до 55%, і знімається він так, що працівник отримує на банківський рахунок лише НЕТТО);
б) медсестра-санітар в лікарні: 1700-2000 БРУТТО (при цьому ніякої оплати понаднормових і робота не нігті гризти, а ВСЕ в лікарні робити);
в) юрист-консультант в крупній/середній компанії: 2000-3000 БРУТТО;
г) програміст в крупній/середній компанії: 2000-3500 БРУТТО;
д) кухар на м’ясокомбінаті: 700-1000 БРУТТО
е) прибиральниця в магазині: 250-400 (зарплата до 400 не обкладається податками, але обов’язкова до обліку в податковій службі).
То де це український заробітчанин повинен працювати, щоб отримувати 1800-2000 НЕТТО??? Робота “по-чорному” суворо переслідується і обкладається штрафом від 10000 євро з роботодавця і (!!) З працівника. А де заробітчанин тоді живе, якщо вартість зйому квартир коливається від 8 до 15 євро за кв.м.??? Медстрахування теж обов’язкове за законом і коштує приблизно 10-13% від БРУТТО в добавок до В.З. податку.
Так що не треба тут казки про “Поле Чудес” в Німеччині розповідати. Гидко! Особливо якщо знаєш, що в таких містах, як Гельзенкірхен, Магдебург, Берлін відсоток безробіття від 50% починається.
Logic – Треба розуміти, що оподаткування в Німеччині прогресивне (тобто чим більше заробляєш, тим більше , до 55). Базова ставка становить близько 10%, але ніяк не 40%. Остаточний розмір податку залежить від купи факторів (крім розміру з/п): сімейний стан, наявність дітей/утриманців, приватна чи держ. мед.страховка, місце проживання…
Наприклад, самотній бездітний працівник з держ. мед.страховки отримає на руки з брутто 4500 євро близько 2.650 (після сплати всіх податків, мед.страховка, пенс. внеску та інших обов’язкових платежів).
А ось теж саме, але з однією дитиною, дасть близько 2.700 (+ допомогу на дитину).
При цьому, люди з такими доходами можуть задіяти численні законні можливості для податкової оптимізації і довести свій чистий дохід до 3.000 євро, якщо не вище.
Починаючи із 5000 євро брутто, можна перейти на приватну мед.страховку. Якщо відносно молодий і здоровий, базова обійдеться в 300 євро і не залежить від рівня доходу (на відміну від державної). Це підніме чистий дохід на 15%.
Для порівняння, самотній бездітний працівник з держ. мед.страховкою отримає на руки з брутто 2000 євро близько 1.400. При цьому, ставка прибуткового податку буде близько 11%. Все інше – страховки.
Ніхто не говорить, що Німеччина – рай на землі. Але і в іншу крайність кидатися не варто…
Maleficarum – У мене знайомі в Чехії працюють .. Посвідку на проживання мають.. Працюють в чорну.. ЗП в день 35-37 євро (якщо через крони рахувати) Хавчик-проживання з’їдає майже половину денного заробітку.. Так що більше 400-450 євро не відкласти на місяць.. Ну правда оскільки живе в Західній Україні і має власне авто на їхніх номерах – то частенько мотається додому.. Затарюючись всякою всячиною.. дисками автомобільними – технікою-великами (всі б.у) .. і т.д. і т. п. (Що підвернеться коротше дешевше) В Україні – каже, весь цей мотлох “на ура” .. Так можна, каже, підзаробити…
Odessit2007 – З найманих працівників у Німеччині найвища середня зарплата (від 5 до 7 тисяч євро на місяць) у лікарів, пілотів, суддів і різних бізнес-консультантів. Між 4 і 5 тисяч отримують інженери точної механіки й оптики, інженери-електрики, фізики, хіміки, аптекарі, менеджери середньої ланки і адвокати. У середньому від 3 до 4 тисяч євро на місяць у Німеччині отримують працівники сфери IT, архітектори та інженери-будівельники, вчителі ВНЗ, шкіл і гімназій, журналісти та редактори, менеджери з продажу, банківські працівники, електро-і авто-техніки. Трохи менше 3-х тисяч на місяць отримують німецькі поліцейські.
Середні доходи (2100 € -2800 €) у Німеччині мають ветеринари, перекладачі, працівники страхових фірм, медичні сестри та доглядальниці, секретарі, малярі, електрики, інструктори автошкіл, столяри, слюсарі, вихователі в дитячих садах, асистенти лікарів, зубні техніки, кранівники , будівельники, ріелтори і маклери, бухгалтери та працівники соціальних служб.
Приблизно 2 тисячі євро на місяць отримують німецькі фотографи, сантехніки, солдати, водії вантажівок і автобусів, працівники пошти, м’ясники, радіо-і теле-майстри, садівники, пекарі, службовці гарячих ліній, фізіотерапевти.
Від 1600 € до 1800 € на місяць у середньому в Німеччині мають кондитери, вантажники, продавці, сторожі, повари, касири, помічники лікарів. Менше 1600 € заробляють офіціанти, таксисти та прибиральники.
Всі можливі професії розглянути неможливо, так що якщо комусь особливо треба дізнатися рівень зарплат з якоїсь неназваної тут професії – задавайте питання в коментарях. По можливості буду знаходити інформацію і відповідати.
Як видно з прикладів, найбільші зарплати мають добре освічені німецькі працівники. Низькокваліфікований персонал заробляє досить мало.
Є в Німеччині досить відчутні відмінності і за статевою ознакою. У середньому в усіх областях жінки заробляють на 10-15% менше, ніж чоловіки.
Якщо дивитися за місцем проживання, то найвищі зарплати в Німеччині платяться в Хессене, що й не дивно, адже там знаходиться Франкфурт-на-Майні – європейський фінансовий центр. Трохи менше в середньому заробляють в Баден-Вюрттемберг, Баварії та Гамбурзі. Найнижчий рівень зарплат у землях східної Німеччини. Столичний Берлін знаходиться в цьому плані приблизно посередині.
Ось як йдуть справи з середніми зарплатами в Німеччині. Я сподіваюся, всім зрозуміло, що зарплата конкретного працівника залежить від дуже багатьох чинників. Досвід роботи, освіта, професійні навички, лояльність співробітника і багато-багато іншого. Ще більш складно все йде з податками. Тому сказати хто скільки буде отримувати на руки в Німеччині практично неможливо. Але сподіваюся, що орієнтовні цифри німецьких зарплат виявляться комусь корисними.
Сарочка – Я думаю, вся справа в тому, що не всі мігранти повністю легалізують свої доходи, у них таке теж практикується.
ExplorerYG – Не стану розповідати за всіх гастарбайтерів. Розкажу про сферу, в якій працюю сам. Я моряк. Повірте таких, як я дуже немало в Україні. Для прикладу, поцікавтеся у одеситів, чи багато в Одесі моряків. Там тільки агенств, що займаються працевлаштуванням моряків більше 100.
По темі. Звичайний матрос заробляє в середньому від 1500 USD, а другий помічник капітана десь від 3500. Зарплата нормального капітана стартує з 8К і до 15-20К. При всіх цих зарплатах існує ще безліч додаткових джерел доходу (легальних і нелегальних). Так що зарплата хорошого капітана в річному численні (реально він працює на судні 6 місяців) може обчислюватися цифрами з 5-ма нулями. При всьому при цьому офіцерові або капітану знайти роботу за наявності досвіду не важко.
Ось що думають наші читачі про такі цифри. Пропонуємо і вам залишити свій коментар на цю тему.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас