Група ВЕТЕК може увійти до капіталу Брокбізнесбанку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Група ВЕТЕК може увійти до капіталу Брокбізнесбанку

Фондовий ринок
1965
Брокбізнесбанком, який виставлений на продаж, зацікавилася група ВЕТЕК Сергія Курченко. До цього до банку, який за розміром активів займав 17-е місце в країні, придивлялися Дельта Банк і Альфа-Банк, які хотіли придбати його цілком. Новий претендент планує купити «Брокбізнес» в консорціумі з іншими покупцями, зберігши за Сергієм і Олександром Буряками частину акцій. «Можливість покупки банку (цілком) точно не розглядається, а тільки участь у капіталі», – розповів Forbes Борис Тимонькін, який очолює фінансовий напрямок групи ВЕТЕК. За його словами, партнерами групи могли б стати кілька «солідних гравців». Назвати їх Тимонькін відмовився, але запевнив, що контрольного пакета ні в кого не буде.
У самому Брокбізнесбанку не підтвердили факту переговорів з ВЕТЕК. «Ні», – відповів нардеп від Партії регіонів Сергій Буряк на питання про те, чи проводить компанія Курченко передпродажну перевірку банку. За його словами, зараз банк «дивиться» група ВТБ. «Мені про це нічого невідомо», – заперечує голова правління ВТБ Банку Вадим Пушкарьов. «ВТБ не купує – це неможливо», – вважає голова правління великого банку, що побажав залишитися неназваним.
За інформацією інвестбанкіра, який спеціалізується на M&А в банківському секторі, ВЕТЕК придивлявся до десятки фінустанов. Укрсоцбанк, яким Тимонькін керував протягом 12 років до переходу в групу Курченко, в цьому списку не значився. «Він дорогий для нас», – констатує Тимонькін. За його словами, група не проводить due diligence інших банків, крім «Брокбізнесу». «Укрсоцбанк – системоутворююча фінустанова, тому він має вартість вище середньостатистичної, – пояснює партнер інвесткомпанії Goldman Milestone Group Дмитро Шестаков. – У ВЕТЕК поки немає таких ресурсів, щоб з легкістю погодитися на премію, яку хоче отримати група UniCredit (володіє Укрсоцбанком)».
Акційні умови
Брокбізнесбанк може коштувати 0,3-0,5 власного капіталу, вважає керуючий директор Dragon Capital Дмитро Тарабакін. «Кожен банк має свої переваги. Все залежить від стратегії покупця, що він хоче отримати в результаті покупки», – каже власник Дельта Банку Микола Лагун, який також вивчає можливість покупки Брокбізнесбанку. «Можливо, сенс (спільного володіння) – в синергії, це дасть банку нові перспективи», – зазначає член ради НБУ Василь Горбаль. За словами президента Альфа-Банку Олександра Луканова, його фінустанова вже не бере участі в тендері на купівлю «Брокбізнесу».
У 2012 році активи Брокбізнесбанку просіли на 11% – до 16,9 млрд гривень. На 1 квітня 2013 активи банку були рівні 17,4 млрд гривень, а власний капітал – 2,9 млрд гривень. Кредитний портфель 14,3 млрд гривень, з яких 80% – позики корпоративному сектору.
На питання, яку частку акцій збережуть після можливої ​​операції брати Буряки, яким належить 98,8% акцій Брокбізнесбанку, Тимонькін відповідає: «Більше 10%». «Багато клієнтів та операції Брокбізнесбанку тримаються на зв’язках і положенні нинішніх власників, тому покупець зацікавлений зберегти за ними частку в капіталі», – розповідає Дмитро Шестаков. «Швидше за все, це умова покупця», – погоджується Тарабакін.
Олексій Комаха
За матеріалами:
Forbes.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас