90% українців не довіряють вітчизняній медицині — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

90% українців не довіряють вітчизняній медицині

Особисті фінанси
271
Непрофесіоналізм, хабарництво і відсутність реформ у галузі призвели до того, що вже 90% українців не довіряють вітчизняній охороні здоров’я.
Головні причини розчарування в медицині криються у використанні застарілого устаткування – цю причину назвали три з чотирьох опитаних, а також, на думку майже половини респондентів, – в низькому рівні професіоналізму лікарів.
За останні кілька років кількість людей, які не в захваті від держмедицини, подвоїлася. На сьогодні лише один українець із ста готовий висловити повне задоволення роботою людей у білих халатах.
Експерти вважають, що падіння рівня довіри до сфери охорони здоров’я посилюється постійним зростанням лікарської корупції, а також затягуванням давно назрілої галузевої реформи. За оцінками фахівців, середня “винагорода” лікарю держполіклініки від пацієнта на сьогодні досягла 200-250 грн., фактично зрівнявшись з вартістю консультації в приватному медзакладі.
Недовіра пацієнтів стало лише частиною клінічної картини важкої хвороби, від якої все ніяк не може вилікуватися держмедицина.
Так, за рівнем дитячої смертності, яка є об’єктивним індикатором стану медицини в будь-якій країні, Україна займає одне з останніх місць в Європі: за оцінками, наведеними у звіті ВООЗ за 2011 рік, на берегах Дніпра в кожній 1 тис. новонароджених десять немовлят гинуть. Цей показник гірший лише в Росії, Болгарії, Румунії, Албанії та Молдові.
У рейтингу загального стану здоров’я нації – The World’s Healthiest Countries 2012, складеному агентством Bloomberg, – Україна займає 99-е місце з 145 країн. Для порівняння: Естонія – на 57-му, Грузія – на 77-му, а Узбекистан – на 85 місці.
У держлікарнях не вистачає не тільки місць для пацієнтів, але і грошей на їх лікування. Так, сума, що виділяється з бюджету на лікування одного хворого, в Україні становить 1 тис. грн. або $ 125 на рік. За даними Світового банку, в Польщі подібні витрати дорівнюють $ 900, в Естонії – $ 987, у Греції – $ 2,8 тис., у Фінляндії – $ 4,3 тис.
“Україна пасе задніх у рейтингах тому, що держава досі застосовує радянський підхід до фінансування охорони здоров’я, а в ринкових умовах він не працює”, – вважає Дмитро Шерембей, український представник Світового дорадчої ради спільнот WorldCAB, що займається захистом прав пацієнтів. На його думку, медицина – єдина галузь в країні, якої не торкнулась повноцінна реформа.
За матеріалами:
Корреспондент.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас