На кожного народного депутата в середньому припадає 10 помічників — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

На кожного народного депутата в середньому припадає 10 помічників

Казна та Політика
335
Кількість помічників народних депутатів значно перевищує кількість самих народних обранців. Зібравши інформацію менш ніж з половини парламентаріїв, рух ЧЕСНО підрахував, що у 131 депутата в сумі 1368 помічників-консультантів. Документи подали 54 депутати з фракції ВО “Батьківщина”, 38 – з фракції “УДАР”, 20 – з фракції Партії регіонів, 4 – зі “Свободи”, 1 – від КПУ і 14 позафракційних депутатів. При цьому повні списки помічників оприлюднили тільки 83 парламентарії.
З 1368 помічників-консультантів на державній службі – 191, за договором – 260, на громадських засадах – 917.
Станом на 5 липня 2013 р. відомо, що всі діючі депутати мають помічників-консультантів. При цьому 29 парламентаріїв мають найбільшу кількість помічників – по 31. Менше працівників – лише одного – має “регіонал” Віктор Янукович.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що найбільше законодавчих ініціатив в Україні належить президенту, на другому місці – Кабмін, на третьому – Партія регіонів.
До такого висновку дійшли фахівці, відстеживши всі представлені в парламенті законодавчі ініціативи та прийняті на їх основі закони, повідомила координатор виборчих програм ГМ “ОПОРА” Ольга Айвазовська.
“Ми відстежили через законодавчі ініціативи і, відповідно, прийняті закони, відфільтрувавши абсолютно формальні, процедурні, які не мають політичної складової: перший законотворець України – це президент України. Ця ситуація дуже нагадує Білорусь. Я мала можливість спілкуватися з колегами, громадськими діячами – у Протягом трьох років у їхній парламент лише один закон прийшов від депутатів, всі інші ініціативи – від президента”, – сказала Айвазовська.
За матеріалами:
5 канал
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас