Українські боєприпаси підривають, щоб приховати їх незаконний продаж - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українські боєприпаси підривають, щоб приховати їх незаконний продаж - експерт

Казна та Політика
794
Завдяки неконтрольованому підриву боєприпасів зацікавлені особи здійснюють їх незаконний збут. Про це повідомив перший заступник директора з наукової роботи Науково-дослідного інституту гірничорятувальної справи та пожежної безпеки Петро Пашковський.
“У Радянському Союзі раніше боролися з нестачею – згоріло і списали на пожежу все. Точно так само будуть списувати на підрив – підірвали боєприпаси і ніхто не знає, скільки насправді було знищено”, – сказав Пашковський.
Коментуючи економічну доцільність утилізації боєприпасів методом підриву, про яку заявляли в Міноборони, експерт зазначив, що говорити в цій ситуації можна тільки про вигоду для Міноборони.
“Можливо Міноборони це і вигідно. Під вигодою я маю на увазі саме розкрадання боєприпасів. Вони спочатку розкрадуть, а залишки підірвуть і скажуть, що все підірвали. Це така ж ситуація, як з крадіжками на складі – ось розікрали склад, як цю справу прикрити? Влаштувати пожежу, в якій все згорить, і сказати що все згоріло. Так і тут – щоб не було жодних питань щодо боєприпасів, їх підривають, і ніхто не дізнається, скільки було підірвано в дійсності”, – сказав Пашковський.
За його словами, економічно доцільно утилізувати боєприпаси методом промислового розбору.
“Якщо боєприпаси утилізувати, з них можна витягати корисні метали, і від цього є користь. Наприклад, на Павлоградському заводі займаються проблемою утилізації ракетного палива і переробляють його для одержання вибухових речовин. Такий підхід я розумію. А підірвати найлегше”, – сказав експерт .
Нагадаємо, Міноборони в цьому році скоротило державне фінансування на утилізацію боєприпасів. Через економію українські боєприпаси підривають.
На думку експерта з технології вибухових речовин, професора Володимира Захматова, така ініціатива Міноборони, а саме знищувати боєприпаси шляхом підриву – найгірший варіант утилізації.
Як відомо, від утилізації боєприпасів методом підриву відмовилися країни Євросоюзу і Росія.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас