Західні ЗМІ порівняли путінську Олімпіаду в Сочі з кукурудзяним проектом Хрущова — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Західні ЗМІ порівняли путінську Олімпіаду в Сочі з кукурудзяним проектом Хрущова

Казна та Політика
1511
Сочинську Олімпіаду можна порівняти з будівництвом замків на піску, пише The Economist. Як зазначає видання, за сім місяців до початку Ігор місто являє собою гігантський будівельний майданчик, що більше нагадує проект часів комунізму.
Ціна, рентабельність, природа і людські життя ніколи не стояли на шляху радянських правителів, які розвертали сибірські річки, які будували міста у вічній мерзлоті і які саджали кукурудзу на цілині, йдеться в статті і додається, що часто такі проекти мали руйнівний ефект.
Сочі-2014 схожий за своїми масштабами на радянських попередників, однак обсяг державних коштів, витрачених на Ігри, змушує старі проекти “бліднути”, пише видання, яке цитує “Газета.Ru”.
Як зазначається у статті, Сочі є дивним вибором для проведення зимової Олімпіади: там субтропічний клімат і мало снігу, а церемонії відкриття та закриття відбудуться поруч з Чорним морем на заболоченій місцевості. Крім того, місто розташоване в “хвилюючій” близькості від Північного Кавказу, звертає увагу видання і додає, що якість роботи неоднозначна і про екологію мало хто піклується.
Елісон Стюарт з SAID Business School в Оксфорді зазначає, що у країн-господарок Олімпійських ігор перевитрата коштів на підготовку в середньому становить 180%. У сочинської ж Олімпіади перевитрата вже 500%, хоча багато будівництв ще не завершені. На думку видання, так відбувається тому, що в Росії корупція – не побічний продукт державних проектів, а їх важлива складова.
Зазначимо, що західна преса не соромиться з епітетами, описуючи підготовку до зимової Олімпіади в субтропіках. Так, The Washington Post порівнювала звичайних жителів Сочі з нещасними, на яких ополчилися давньогрецькі боги. Foreign Policy звертала увагу на нові “монструозні” хмарочоси в Сочі і спливаючі трупи дельфінів.
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас