Microsoft надав американським спецслужбам доступ до Outlook, Skype і SkyDrive — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Microsoft надав американським спецслужбам доступ до Outlook, Skype і SkyDrive

Світ
864
Опубліковані документи викривача американських спецслужб Едварда Сноудена свідчать про тісну співпрацю компанії Microsoft c Агентством національної безпеки США, передає телеканал ABC News з посиланням на британські ЗМІ.
Компанія Білла Гейтса працювала з АНБ як мінімум останні три роки. Фахівці Microsoft допомогли розвідслужбам обійти шифри до ними ж створеної поштової системи Outlook.com. Крім того, АНБ має доступ до “хмарного” сховища SkyDrive.
Повідомляється також, що після придбання Skype в 2011 р. сервіс відеодзвінків був підключений до системи PRISM, яка могла записувати відео- та аудіоповідомлення.
У Microsoft наполягають на тому, що співпраця компанії з розвідкою – повністю в рамках закону, а будь-який доступ спецпідрозділів до даних користувачів здійснюється тільки з санкції суду. У червні компанія вже спростовувала своє тісне співробітництво з АНБ.
Нагадаємо, влітку 2013 р. технічний співробітник Агентства національної безпеки США Евард Сноуден надав ЗМІ дані про те, що співробітники ФБР і АНБ слідкували за громадянами інших країн у соціальних мережах. Спецслужби отримали доступ до серверів провідних комп’ютерних та інтернет-компаній, включаючи Google, Facebook, Apple і Yahoo!.
У червні 2013 р. інформатор спішно покинув свій будинок на Гаваях і перебрався до Гонконгу. У США стосовно нього було порушено кримінальну справу. Колишній співробітник Агентства національної безпеки США звинувачується в шпигунстві і крадіжці даних, що містять державну таємницю. Сноуден збирається отримати політичний притулок в Еквадорі. Для цього він прилетів з Гонконгу до Москви, звідки збирається через Кубу дістатися до Південної Америки.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас