СБУ ліквідувала конвертаційний центр з щомісячним оборотом понад 100 млн грн — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

СБУ ліквідувала конвертаційний центр з щомісячним оборотом понад 100 млн грн

Казна та Політика
3161
Служба безпеки України (СБУ) викрила та припинила протиправну діяльність організованого злочинного угруповання, учасники якого впровадили функціонування на території Дніпропетровської, Полтавської та Харківської областей конвертаційного центру для виведення у тіньовий обіг коштів легального сектору економіки. Про це повідомляє прес-центр СБУ.
Нелегальну фінансову структуру, яка переводила у готівку кошти, що належать різним суб’єктам підприємницької діяльності, створили мешканці Дніпропетровської обл. Щомісячний оборот конвертаційного центру склав понад 100 млн грн.
3 липня 2013 р. в Дніпропетровській обл. співробітники СБ України спільно зі слідчими МВС України провели 14 обшуків у відділенні однієї з банківських установ, квартирах учасників операції, офісних приміщеннях і транспортних засобах, які використовувалися зловмисниками у протиправній діяльності.
За результатами санкціонованих обшуків правоохоронці виявили та вилучили фіктивну фінансово-господарську та платіжну документацію понад 20 комерційних структур, печатки та електронно-обчислювальну техніку з системою “клієнт-банк”.
Встановлено, що приміщення фінансової установи зловмисники використовували виключно для надання протиправних послуг з незаконного переведення безготівкових коштів у готівку. У приміщенні банку були спеціально обладнані приховані кімнати для зберігання фіктивних документів, незаконно збудований в підвальній частині житлового будинку “бункер” зі спеціальним сейфом. Із сейфа було вилучено переведені в готівку той же день 3,4 млн грн.
За даним фактом проводиться кримінальне провадження за ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємство) та ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) КК України.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас