Податкові нововведення Мін'юсту накрутять вартість оцінки нерухомості - експерти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Податкові нововведення Мін'юсту накрутять вартість оцінки нерухомості - експерти

Нерухомість
955
З серпня поточного року експерти прогнозують підвищення вартості оцінки нерухомого майна у зв’язку з новою ініціативою Міністерства юстицій України.
Інформагентство зазначає, що 15 травня Мін’юст своїм наказом про внесенню змін до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України встановило, що тепер нотаріальна дія за участю фізичних осіб, предметом якої є об’єкт нерухомого та рухомого майна, здійснюється тільки за наявності оціночної вартості такого майна з метою оподаткування.
Також стало відомо, що Кабмін постановою № 231 від 4 березня Про деякі питання проведення оцінки для цілей оподаткування, нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, що стягуються відповідно до законодавства затвердив новий порядок сертифікації оцінювачів.
Учасники ринку нерухомості вважають, що це призведе до підвищення вартості оцінки. Так, експерт з нерухомості Ірина Луханіна повідомила: “Я думаю, вартість самої оцінки зросте у зв’язку з тим, що буде спостерігатися деякий час дефіцит оцінювачів, поки вони будуть навчатися. Якщо сьогодні за оцінку беруть від 200 до 500 гривень, то це може бути 700-800 гривень”. Також вона зазначила, що обов’язкова оцінка нерухомості з 1 серпня не вплине на ринок у цілому.
У свою чергу, експерт Галина Мельникова відзначила: “Ми сподіваємося на зміни, адже це рішення відсіче велику кількість оцінювачів і не зрозуміла методика проведення оцінки. Це призведе до зменшення кількості оцінювачів, а це в свою чергу створить дефіцит, тому цілком можливо, що ті, хто залишиться можуть підняти ціну”.
Також вона висловила надію на перегляд даного рішення і коригування системи відбору тих, хто має право проводити оцінку. На думку Мельникової, потрібен більш лояльний підхід до даного питання.
Експерт Дмитро Шостя прогнозує збільшення вартості оцінки нерухомості мінімум в 2 рази (на первинному і вторинному ринках при купівлі, продажу, а також даруванні або отриманні у спадщину) з 1 серпня.
“Отримати цей документ (спеціальний сертифікат суб’єкта оціночної діяльності) сьогодні можна тільки в 5 навчальних закладах України, які не в змозі підготувати сертифікованих фахівців за такий короткий термін, оскільки відповідні навчальні курси і програми були відкриті лише з початку липня. В результаті, з 10 700 компаній, що працюють на ринку, залишиться не більше 200, які, швидше за все, піднімуть вартість своїх робіт”, – сказав Шостя.
У той же час він підкреслив, що квартири в не введених в експлуатацію будинках в оцінці не потребують, оскільки схема їх продажів через облігації та фонди фінансування будівництва не передбачає такої оцінки.
Як передавало агентство, Українське товариство оцінювачів вважає неприпустимим нав’язування податкової оцінки нерухомості. А Спілка фахівців з нерухомого майна України виключає серйозні проблеми через зобов’язання Міністерства юстиції реєструвати угоди тільки при наявності оцінки майна.
Варто відзначити, що раніше Рада звільнила українців від сплати податку на нерухомість в 2013 році. Як стало відомо, Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому закон № 2405 Про внесення змін до ст. 265 Податкового кодексу щодо об’єктів житлової нерухомості.
Даний закон звільняє фізичні особи від сплати у 2013 році податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у зв’язку з тим, що для формування реєстру його платників необхідно час.
За матеріалами:
Українські Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас