Мінінфраструктури: збитки від одного додаткового рейсу поїзда Київ - Сімферополь становлять 186 тис. грн — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Мінінфраструктури: збитки від одного додаткового рейсу поїзда Київ - Сімферополь становлять 186 тис. грн

Казна та Політика
995
Збитки від курсування одного додаткового поїзда № 231/232 Київ – Сімферополь у червні склали 186,8 тис. грн. за один рейс, повідомили в Міністерстві інфраструктури, пояснюючи ситуацію з підвищенням тарифів на проїзд у купе і плацкарті.
“Нинішнє підвищення тарифів не вирішує проблему збитковості пасажирських перевезень – тарифи на здійснення пасажирських перевезень і надалі залишаться нижче нульової рентабельності”, – пояснили у відомстві Володимира Козака.
Також у міністерстві в черговий раз нагадали, що зношеність парку пасажирських вагонів Укрзалізниці складає 86%, 3706 вагонів експлуатуються понад встановлений нормативний термін (більше 28 років) – це 81% від загального парку вагонів, а старіння парку перевищує темпи його оновлення.
У відомстві також сказали, що для того, щоб провести капітально-відновлювальний ремонт 206 вагонів для продовження терміну служби до 15 років, необхідно орієнтовно 927 млн ​​грн.
“Завдяки зміні тарифів у другій половині року збитки від пасажирських перевезень, за прогнозами фахівців, зменшаться приблизно лише на 270 млн грн. При цьому збитки Укразлізніці від пасажирських перевезень тільки в першій половині цього року склали близько 3,5 млрд грн”, – нарікають чиновники.
У своєму повідомленні Міністерство також наводить коментарі деяких експертів, які вважають, що підвищення тарифів на проїзд залізничним транспортом – один із способів покриття збитків, оскільки державних дотацій немає.
“Потрібно аналізувати, потроху збільшувати тарифи і вивчати реакцію пасажирів. Квитки на деякі напрямки зараз дешеві і залишати ціни на такому низькому рівні не варто”, – наводить відомство Козака слова старшого економіста Міжнародного центру перспективних досліджень Ільдара Газізулліна.
Координатор реформи транспортної галузі координаційного центру з упровадження економічних реформ при Президентові України Олександр Кава сказав чиновникам, що чинний тариф на пасажирські перевезення в дальньому сполученні покриває лише 30% витрат залізниці.
“А щоб вийти на економічно обгрунтований тариф, слід підвищити його три рази”, – сказав він, додавши, що тарифи можна було б залишити незмінними при покритті різниці між доходами та витратами на пасажирські залізничні перевезення з державного бюджету.
Крім того, відомство у своєму повідомленні констатувало, що проїзд українською залізницею – найдешевший серед країн СНД. Вони наводять як приклад те, що вартість проїзду у внутрішньому сполученні на відстань 700 км у швидкому нефірмовому поїзді в плацкартних і купейних вагонах УЗ нижче в п’ять разів, ніж РЖД, а у вагонах СВ – нижче майже в 2,5 рази.
Крім того, додали в Мінінфраструктури, авіапереліт на ту ж відстань, наприклад з Києва до Сімферополя, в дев’ять разів дорожче подорожі в плацкартному вагоні, і в шість разів – у купейному. Подолати цю ж відстань автобусом в 3,3 рази дорожче, ніж в плацкартному вагоні, або в два рази дорожче, ніж у купе.
Як повідомлялося, в УЗ раніше розповіли, що два з трьох залізничних квитка на пікові дні пасажирських перевезень викуповуються в перші години відкриття їх продажу.
Нагадаємо, Мінінфраструктури з ініціативи Укрзалізниці змінює тарифи на перевезення пасажирів, багажу і вантажобагажу з/д транспортом у внутрішньому і міжнародному сполученнях. Вартість подорожі залізницею по Україні в плацкартному та купейному вагонах підвищиться в два етапи – по 10% у липні та жовтні. При цьому не зміниться тариф на проїзд у поїздах Інтерсіті +, вагонах СВ пасажирських поїздів, у приміських поїздах.
За матеріалами:
Корреспондент.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас