Якщо реалізують відстрочку повернення ПДВ, ціни на зерно впадуть ще більше, а українські фермери збанкрутують - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Якщо реалізують відстрочку повернення ПДВ, ціни на зерно впадуть ще більше, а українські фермери збанкрутують - експерт

Аграрний ринок
615
Ціни на українське зерно падають в результаті його надвиробництва і через непродумані дії з боку держави. Таку думку висловив аналітик Української аграрної асоціації Мар’ян Заблоцький, передає прес-служба Української аграрної асоціації.
“Перша причина низьких цін – перевиробництво зерна в Україні. Адже за високої пропозиції ціни, природно, падають. Низькі ціни – це загальна проблема ринку, а не якогоїсь однієї ланки. Зернотрейдерів багато, вони є конкурентами, і тому домовитися між собою по цінам їм не можливj. Навіть найбільший експортер займає лише приблизно 10 відсотків ринку.
Друга причина – великий врожай в інших країнах-виробниках зерна. УАА вважає, що за не сприятливих умовах на світовому ринку необхідно скасувати будь-які обмеження експорту, дати можливість вивезти більше зерна. Це підніме ціни на внутрішньому ринку і дасть можливість селянам заробити. Плюс, держава повинна закупити частину врожаю через Аграрний фонд”, – пояснив експерт.
По-третє, за словами Заблоцького, на ціни тиснуть і інші фактори.
“Вже кілька місяців ринок чує від держави про відстрочку повернення ПДВ експортерам, скорочення податкових пільг аграріям, збільшення податку на землю, збільшення фіксованого податку, введення нового місцевого податку, податку з обороту. Навіть озвучуючи ці плани Уряд вже впливає на рівень цін. Збільшення податкового тиску галузь може витримати тільки за рахунок зменшення закупівельних цін. Тобто за податкові експерименти в результаті платитимуть селяни”, – сказав експерт.
Крім того, як зазначає експерт, зараз по ринку ходить інформація, що іноземні комерсанти, які торгують українським зерном і самостійно не виробляють сільгосппродукцію, активно обговорюють наміри підтримки продовження періоду, на який операції з експорту зерна звільняються від повернення ПДВ. Ця норма, згідно Податкового кодексу України, діє до 1 січня 2014 р. Її дію хочуть продовжити ще на 2 роки. В результаті ще 2 роки внутрішні ціни на зерно будуть на 20% нижчі, ніж вони повинні бути.
“Тим самим вони заганяють українських селян в ще гіршу ситуацію. Адже чим бідніше селянин, тим легше у нього купувати за заниженими цінами.
Якщо плани щодо відстрочення повернення ПДВ стануть реальністю, ціни впадуть ще більше, а українські фермери збанкрутують. Треба пам’ятати, що в сільському господарстві працює понад 4 млн. чоловік, тобто кожен п’ята зайнята в Україні людина. Українська аграрна асоціація закликає державу дотримуватися тих правил гри, які прописані в чинному Податковому кодексі”, – резюмував М. Заблоцький.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас