Експерт: чіткого переліку законопроектів для виконання вимог ЄС не існує — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерт: чіткого переліку законопроектів для виконання вимог ЄС не існує

Казна та Політика
236
Визначеного переліку законопроектів, які необхідно прийняти для виконання вимог Євросоюзу та підписання угоди про асоціацію, наразі немає. Про це заявив науковий директор Інституту євроатлантичної співпраці Олександр Сушко.
За його словами, фразу «євроінтеграційні законопроекти» постійно використовують політики та експерти, однак ніхто не знає її змісту.
«Заздалегідь ніхто не може сказати, скільки саме законів потрібно прийняти (для виконання вимог ЄС. – Ред.) і взагалі чи закони потрібні. Наприклад, ЄС наполягає, щоб в Україні було ухвалено виборчий кодекс. Натомість українська сторона таку рекомендацію не надто сприймає. З іншого боку, якщо існує кілька проблем, їх можна врегулювати кожну окремим законом, а можна всі одним», – пояснив Сушко.
«Тому я не знаю, що мають на увазі депутати, коли проголошують фразу «євроінтеграційні законопроекти», – додав він.
Втім, експерт називає кілька напрямків, за якими необхідно виконати законодавчу частину вимог ЄС для підписання угоди.
«Впринципі це два основних блоки: законодавство про вибори з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії (як відомо, Мін’юст вже виставив на обговорення такий законопроект, хоча врахував лише дві з десяти пропозицій комісії). Крім того, надзвичайно важливим є законопроект про реформування органів прокуратури. Однак на сьогоднішній день уряд ще не визначився, у якій саме редакції цей законопроект буде подано на розгляд, тому про нього, виявляється, політичні сили говорити поки не готові. І ще одним напрямком безумовно є реформа судочинства, хоча також немає єдиного законопроекту для розгляду», – повідомив він.
Проігнорування більшості зауважень Венеціанської комісії щодо виборчого законодавства, на думку Сушка, «може призвести до непідписання угоди про асоціацію, а також питання безвізового режиму може бути відсунуто на невизначену перспективу».
«Це стандартна поведінка української сторони з розрахунком: авось якось воно буде», – прокоментував він.
Підсумовуючи прогнози перспектив виконання українською стороною законодавчих вимог з боку ЄС, Сушко зазначає, що «все залежатиме від того, що відбуватиметься у вересні».
«А це – малопередбачувана річ. Сьогодні незрозуміло, яку остаточно тактику обере влада. Є сподівання, що ухвалять декілька законопроектів… Гіпотетично, шанси ще зберігаються. Хоча у виконані вимог ЄС не все залежить від законодавчої роботи. Наприклад, питання вибіркового судочинства і зокрема ув’язнення Тимошенко лежить не в законодавчій площині», – зауважив експерт.
Як відомо, 24 червня Україна та Європейський союз під час засідання Ради зі співробітництва затвердили зміни до порядку денного асоціації, визначальний перелік реформ, необхідних для зближення Києва і Брюсселя. У той же час прем’єр-міністр Микола Азаров висловив переконання, що Україна виконає всі необхідні умови для підписання Угоди про асоціацію з ЄС на саміті Східного партнерства у Вільнюсі.
Нагадаємо, опозиція виступала за проведення позачергової сесії для ухвалення євроінтеграційних законопроектів. Натомість спікер ВР Володимир Рибак вважає, що сенсу у проведенні позачергової сесії Верховної Ради поки немає, оскільки решта таких законопроектів ще не готові. За його словами, залишилося розглянути лише два ключові законопроекти – проект закону про прокуратуру та зміни до закону про вибори народних депутатів.
За матеріалами:
Тиждень.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас