Безробіття в благополучній Австралії досягло чотирирічного рекорду — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Безробіття в благополучній Австралії досягло чотирирічного рекорду

Світ
364
Безробіття в Австралії зросло до найвищого рівня з 2009 року, проте експерти вважають, що ринок праці країни поки знаходиться в непоганій формі.
Як стало відомо, у червні рівень безробіття виріс до 5,7%, що стало максимальним значенням з вересня 2009 року. Місяцем раніше показник склав 5,6%. Число зайнятих зросло на 10,3 тис. з травня, коли роботодавці скоротили 700 робочих місць.
При цьому число людей, зайнятих повний робочий день, скоротилося на 4,4 тис., а число працюючих неповний робочий день зросла на 14,8 тис. За даними експертів, зараз в Австралії робоча сила становить 65,3% від загального числа населення, що вище рівня в 65,2% у попередньому місяці.
Головний економіст Commonwealth Bank Майкл Блайт вважає, що ринок праці як і раніше в хорошій формі, так як робочі місця все ще створюються, хоча і недостатніми темпами для того, щоб зупинити зростання безробіття.
Підкреслимо, що новий прем’єр-міністра Австралії Кевін Радд наполягає на тому, що нове економічне завдання полягає в захисті робочих місць і рівня життя, враховуючи, що зростання світової економіки є слабким.
Крім вищесказаного наголошується, що четвертий місяць поспіль падає кількість оголошень про роботу, їх число в червні скоротилося на 1,8%. При цьому все більше регіонів фіксують зростання безробіття в річному вираженні.
Варто звернути увагу, що в той же час рівень безробіття в ЄС ставить нові антирекорди. Нагадаємо, Eurostat повідомляв, що в травні 2013 року рівень безробіття в Європейському союзі склав 12,1%, після 12% у квітні.
Підкреслимо, що аналітики, опитані агентством Bloomberg, у середньому очікували підвищення безробіття в травні до 12,3%. Також стало відомо, що безробіття в Італії оновило 36-річний рекорд, досягнувши в травні поточного року 12,2%.
За матеріалами:
Вести.ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас