Іран запідозрили в будівництві нового ядерного об'єкту — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Іран запідозрили в будівництві нового ядерного об'єкту

Світ
241
Іранська опозиційна група у вигнанні заявила, що має дані про будівництво в Ірані нового ядерного об’єкта.
За словами представників Національної ради іранського опору (NCRI), мова йде про підземний об’єкт, розташованИЙ в 10 кілометрах на захід від міста Демавенд, приблизно в 60 кілометрах від Тегерана. Об’єкт складається з чотирьох тунелів, два з яких мають довжину в 550 метрів, і шести величезних підземних залів. Будівництво, за даними опозиціонерів, було розпочато ще в 2006 році. На даний момент, заявили вони, йдуть завершальні роботи. Іншої інформації про об’єкт, включаючи його призначення, в опозиційній групі не повідомили.
Національна рада іранського опору в 2002 році першою публічно повідомила про збагачення урану в Натанзі і комплексі з виробництва важкої води в Араці. Однак, коли в 2010 році опозиційна група повідомила про такий собі ядерний об’єкт на захід від Тегерана, влада США заявила, що про існування даного підприємства їм відомо вже багато років і немає ніяких свідоцтв того, що воно має якесь відношення до ядерної програми.
Крім того, відзначає Reuters, сумніви викликає той факт, що заява опозиції про ядерний об’єкт в Демавенді прозвучала незабаром після минулих в Ірані президентських виборів, перемогу на яких здобув реформатор Хасан Рухані. З приходом до влади Рухані, що зміняє на посту президента Махмуда Ахмадінеджада, країни Заходу пов’язують можливість вирішення конфлікту навколо ядерної програми Ірану, відзначає агентство, а заява про новий ядерний об’єкт може змусити їх засумніватися в подібному результаті подій.
Захід підозрює Іран у спробі створити ядерну зброю і домігся введення ряду санкцій щодо цієї країни. Тегеран, у свою чергу, наполягає на тому, що його ядерна програма носить суто мирний характер, проте відмовляється допустити міжнародних спостерігачів на всі свої ядерні об’єкти.
За матеріалами:
МIА Рейтер
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас